کد خبر:257253
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ریزش ۷ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات ۸ بهمن‌ماه

شاخص بورس در معاملات ۸ بهمن‌ماه، ۷ هزار ۲۷۹ واحد ریزش داشت که در نهایت این شاخص به عدد ۱ میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.

شاخص بورس در معاملات ۸ بهمن‌ماه، ۷ هزار ۲۷۹ واحد ریزش داشت که در نهایت این شاخص به عدد ۱ میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.

 

*** افت ۷ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس معاملات ۸ بهمن‌ماه بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۴ هزار و ۹۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۱۵۰ واحد کاهش به ۴۲۴ هزار و ۷۱۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یکهزار و ۴۰۶ واحد افت به ۲۷۷ هزار و ۷۷۷ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول چهار هزار و ۳۲۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۸ هزار و ۲۳۶ واحد کاهش داشتند.

 

*** تاثیرگذارترین نمادها

 

در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۷۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۲۰ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۷۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۳۴ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۱۱ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۲۰۳ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۹۶ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۸۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۸۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۵۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۰۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۵۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۱۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۶۲ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۱۷ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۸۹ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، لیزینگ پارسیان (ولپارس) و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۱۰ میلیون و ۱۰۳ هزار برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۵۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

 

همچنین بخوانید:

محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس شد

نهایی شدن طرح جداسازی بازار معاملات خرد و بلوکی در بورس

دستور معاون اول رئیس‌جمهوری درباره اصلاح شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد

 

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص فرابورس نیز بیش از ۷۹ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۲۰ واحد ثابت ماند، در این بازار دو میلیارد و ۱۸۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شایان ذکر است در معاملات ۸ بهمن‌ماه، نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، نفت ایرانل (شرانل)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) و بهمن دیزل (خدیزل) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین گروه پلیمر آریا ساسول (آریا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بیمه کوثر (کوثر)، فرابورس ایران (فرابورس) و موسسه مالی و اعتباری ملل (وملل) هم تاثیر منفی بر شاخص این بازار ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول