کد خبر:263192
پ
شهردار تهران
شهردار تهران:

در برنامه ۱۴۰۰ سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می‌گذاریم

شهردار تهران معتقد است، در برنامه ۱۴۰۰ سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می‌گذاریم.

شهردار تهران معتقد است، در برنامه ۱۴۰۰ سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می‌گذاریم.

 

*** خشت، اصلی‌ترین عنصر بشری برای ساخت تمدن بوده است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیروز حناچی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره خشت طلایی در برج میلاد برگزار شد در باره این جشنواره، اظهار داشت:

نام خشت طلایی برای این جشنواره و برای کشوری مثل ایران که بیشتر سابقه‌اش با خشت عجین شده است، نام پر مسمایی است.

در حال حاضر ۵۳ درصد کل جمعیت کره زمین در سازه‌های خشتی زندگی می‌کنند و ۹۳ درصد آثار ثبت شده جهانی از خشت است.

خشت، اصلی‌ترین عنصر بشری برای ساخت تمدن بوده است و مراکز تحقیقاتی علمی آن را اصلی‌ترین عنصر ساخت و توسعه مورد توجه قرار می‌دهند.

 

*** ضرورت عرضه فعالیت‌های خود با زبان رقابت جهانی

 

شهردار تهران با تاکید بر پرداختن به شاخص‌های رقابتی و ارتقای جایگاه تهران در میان شهرهای جهان، عنوان کرد:

ما باید اقدامات و فعالیت‌های خود را متناسب با زبان رقابت جهانی عرضه کنیم و محورهایی که در این جشنواره بر مبنای آن آثار بررسی شد همه محورهایی هستند که شهرهای جهان بر مبنای آن شاخص‌بندی و رتبه‌بندی می‌شوند.

در شاخصی مانند معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی، تهران شهری است که در آن آثاری مربوط به پنج هزار سال قبل یافته شده است و در بخش تاریخی آن یعنی ری، لایه‌هایی از تمدن بشری یافت شده است که به شش هزار سال قبل از اسلام بر می‌گردد و این قدمت شهر تهران را نشان می‌دهد.

در حوزه‌های حمل و نقل عمومی، تاب‌آوری شهری و مشارکت شهروندی در توسعه شهر و هوشمندسازی شهرها هم به آثاری پرداخته شده است که بعد از کرونا برخی شاخص‌ها مانند هوشمندسازی شهرها تبدیل به یک الزام و واقعیت ملموس شده است.

 

***  توسعه علم و پیشرفت بشری در دوران کرونا

 

وی با بیان اینکه علاوه بر آثار داخلی، از ۱۹۷ شهر و ۵۸ کشور به این جشنواره اثر ارائه شده است، گفت:

کرونا پدیده‌ای است که یک سال جهان را با خود درگیر کرده است اما در عین حال ظرفیت‌هایی نیز داشته که بخش‌هایی منجر به توسعه علم و پیشرفت بشری نیز شده است، گفته می‌شود کل ویروس کرونا را اگر از تمام جهان جمع کنیم ۵ گرم بیشتر نخواهد شد!

 

حناچی در ادامه با اشاره به جشنواره خشت طلایی، گفت:

درست است که در کرونا باید فاصله‌های اجتماعی رعایت شود اما روابط میان ملت‌ها از جهتی بعد از بیماری کرونا نزدیک‌تر هم شد، مانند اینکه ما به خاطر بیماری کرونا توانستیم بسیاری از میهمانان را به صورت ویدئو کنفرانس به این مراسم دعوت کنیم در حالی که بیش از کرونا چنین اقداماتی کمتر انجام می‌شد.

 

شهردار تهران به دیپلماسی شهری اشاره کرد و گفت:

در کرونا با بسیاری از کلانشهرهای جهان ارتباط برقرار کردیم و صدای مظلومیت مردم ما را در مبارزه همزمان با کرونا و تحریم‌ها به گوش جهانیان رساندیم و تلاش کردیم ظرفیت‌هایی را برای همدردی با سایر شهرها فعال کنیم.

 

*** اجرای ویدئو مپینگ در برج آزادی تهران 

 

وی به ویدئو مپینگ‌های برج آزادی اشاره کرد و گفت:

هم اکنون میدان آزادی به نمادی برای ابراز همدردی میان ملت‌ها با هم تبدیل شده است.

اولین ویدیو مپینگ را برای کشته‌شدگان کرونا در ووهان در مورد برج آزادی اجرا کردیم و آخرین آن نیز برای کشور همسایه و حادثه کشته شدن دانشجویان در دانشگاه کابل به عنوان جان پدر کجاستی اجرا کردیم.

 

*** برنامه‌های شهرداری در تهران ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهردار تهران به برنامه‌های شهرداری در تهران ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت:

به لطف همکاران من در شورای شهر، من احتمالا آخرین شهردار تهران در قرن حاضر و اولین شهردار تهران در قرن آینده خواهم بود و باید تلاش کنیم این را به نمادی از تلاش بیشتر برای شهر تهران تبدیل کنیم.

ما در برنامه ۱۴۰۰ اقداماتی برای مرور گذشته و تدوین برنامه‌های آینده و گذاشتن سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران هستیم تا آیندگان از خیر آن بهره ببرند و درخواست من از دوستان دولت سخنگوی دولت این است که آنها هم همکاری کنند تا این پروژه به خوبی پیش برود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول