کد خبر:256404
پ
سعید رسولی
مدیرعامل شرکت راه آهن:

چین از پروژه راه‌آهن برقی تهران-مشهد خارج شد

مدیرعامل شرکت راه آهن از خروج چین از پروژه راه‌آهن برقی تهران-مشهد خبر داد.

مدیرعامل شرکت راه آهن از خروج چین از پروژه راه‌آهن برقی تهران-مشهد خبر داد.

 

*** پروژه راه‌آهن برقی تهران-مشهد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید رسولی درباره قطار برقی تهران-مشهد، اظهار داشت:

برای برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد قرارداد تأمین اعتبار با کشور چین به امضا رسیده بود که چینی‌ها همه اقدامات لازم و صدور مجوزها و تضامین بانکی را صادر کرده بودند.

ولی فاینانسور سال ۹۸ به دلیل مشکلاتی که برای آن‌ها پیش آمد اعلام کردند نمی‌توانند عملیات اجرایی را آغاز کنند.

شرکت سازنده چینی قرار بود علاوه بر تأمین مالی این پروژه از طریق فاینانس، تجهیزات ساخت و ناوگان را نیز تأمین کند و از محل درآمد فروش بلیت، اصل و سود آن را مستهلک کند.

در حال برنامه ریزی هستیم تا عملیات برقی سازی راه‌آهن تهران مشهد را با توانمندی داخلی انجام دهیم.

در مرکز جهادی پیشرفت شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران کارگروه برقی‌سازی با حضور بهترین متخصصان حوزه راه آهن و بخش خصوصی تشکیل شده و این موضوع در حال پیگیری است، امیدوارم به زودی عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن تهران مشهد را با تکیه بر توان و تخصص داخلی آغاز کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 بودجه برای مجلس تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت شده است

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف

 

وی با بیان اینکه همواره از سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت‌های صنعت حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنیم خاطرنشان کرد:

توانمندی‌های داخلی در اولویت شرکت راه آهن است.

 

*** ساخت راه آهن رشت-آستارا با مشارکت آذربایجان

 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن درباره توافق این شرکت با شرکت راه آهن آذربایجان در خصوص احداث خط آهن رشت-آستارا تصریح کرد:

هفته جاری هیأت عالی رتبه آذربایجانی به ریاست معاون نخست وزیر این کشور در ایران حضور داشت و دیدارهایی با وزرای دولت از جمله وزیر راه و شهرسازی انجام داد.

در این هیئت مدیرعامل راه آهن آذربایجان نیز حضور داشت و ما جلسات مفصلی با هیئت آذربایجانی برای توسعه روابط دو کشور در حوزه حمل و نقل ریلی برگزار کردیم.

در این جلسات ۷ سند همکاری به امضا رسید و بر اساس آن جزئیات نحوه همکاری دو کشور تشریح شد.

از مهمترین اسناد امضا شده، می‌توان به تعیین تعرفه ترجیحی مبادلات اقتصادی دو کشور و توسعه پایانه ریلی آستارا-آستارا اشاره کرد که در حال حاضر نیز فعال است و سال ۹۹ نیز میزان تبادل کالا در پایانه ریلی آستارا با جمهوری آذربایجان ۲۵ درصد افزایش داشت ولی با هدف گذاری دستیابی به جابجایی ریلی کالا میان ایران و آذربایجان تا سقف دو میلیون تن در سال فاصله داریم.

اتصال ریلی رشت به آستارا از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان حلقه مفقوده کریدور شمال جنوب و کریدور دریای خزر از آن یاد می‌شود.

هر چند که کریدور شرقی دریای خزر در محور شمال جنوب از طریق اتصال بندر شهید رجایی به مرز اینچه برون در ترکمنستان متصل است.

 

*** مرزهای ریلی سرخس و اینچه برون فعال هستند

 

وی در ادامه افزود:

در حال حاضر روزانه در مرز سرخس بیش از ۲۰۰ مبادله واگن انجام می‌شود، مرز اینچه برون نیز در حال فعالیت است. بندر امیرآباد نیز به شبکه ریلی متصل بوده و مبادله کالا با کشورهای حاشیه دریای خزر از طریق این بندر انجام می‌شود.

با اتصال بنادر کاسپین و انزلی به شبکه ریلی، کریدور غرب دریای خزر مانند بندر امیرآباد را فعال خواهیم کرد.

اتصال راه آهن رشت به آستارا جزو پروژه‌های اولویت دار ماست؛ در سفر اخیر معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به تهران و دیدار با وزیر راه و شهرسازی هر دو طرف علاقه مندی خود را به اتصال این خط آهن اعلام کردند تا بتوانیم جمهوری آذربایجان را با استفاده از شبکه ریلی ایران به بنادر جنوبی کشور متصل کرده و کالاهای کشورهای اتحادیه اوراسیا و دیگر کشورهای مسیر را از این کریدور عبور دهیم.

 

*** تکنولوژی فوق پیشرفته تولید سوزن ریل، بومی‌سازی شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت راه‌آهن در پایان با تأکید بر اینکه به تکنولوژی جوش سوزن ریل دست یافته‌ایم، اظهار داشت:

در این تکنولوژی می‌بایست آلیاژهای مختلف با یک جوش به هم متصل می‌شد که تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای است و یکی از دلایل وابستگی صنعت ریلی ما به خارج از کشور بود ولی سال ۹۹ توانستیم به این تکنولوژی دست یابیم.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول