کد خبر:256626
پ
۱۲۹۱۷۱۸
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واکنش مسئولان به سیلی زدن نماینده سبزوار به سرباز راهور

برخی از مسئولان به دنبال انتشار ویدئویی در فضای مجازی درباره برخورد یکی از نمایندگان مجلس با یک سرباز وظیفه واکنش نشان دادند.

برخی از مسئولان به دنبال انتشار ویدئویی در فضای مجازی درباره برخورد یکی از نمایندگان مجلس با یک سرباز وظیفه واکنش نشان دادند.

 

*** ماجرای سیلی نماینده به سرباز چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انتشار فیلمی از نحوه برخورد یک نماینده مجلس با مامور وظیفه راهور (نیروی انتظامی) خبرساز شد. 

این فیلم به شکل گسترده در فضای مجازی منتشر شد، گفته می‌شود خودروی این نماینده حین عبور غیرقانونی از خط ویژه خیابان انقلاب تهران در دروازه دولت با هشدار مامور راهور مواجه شد.

به گفته یکی از شاهدان فیلم، سرانجام این مواجهه به جر و بحث و سیلی این نماینده بر صورت این سرباز شده است.

 

*** رئیس مجلس/ برخورد قانونی هیئت نظارت بر نمایندگان در مورد حادثه اخیر

 

رئیس مجلس در حساب کاربری خود در توییتر، نوشت:

برابر قانون همه مساوی هستند، مجلس به کسانی که به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و ⁧‫اولین مدافع‬⁩ حقوق آنها است.

‏در حادثه اخیر، به محض شنیدن اولین گزارش‌ها، دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد، درصورت احراز تخلف، هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.

 

 

 

 

*** نایب رییس مجلس/ برخورد قانونی در صورت احراز تقصیر

 

رییس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حادثه درگیری نماینده مجلس شورای اسلامی با مامور راهور در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در حال بررسی است، اظهار کرد:

پس از رسیدن گزارش‌ها و‌ ادعاهایی مبنی بر درگیری نماینده مجلس و یکی از مامورین پلیس راهور، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری‌ها را برای بررسی صحت و سقم و چگونگی موضوع آغاز کرد.

 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه حادثه درگیری یکی از نمایندگان با مامور راهور در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در حال بررسی است، افزود:

پس از رسیدن گزارش‌ها و ادعاهایی مبنی بر درگیری نماینده مجلس و یکی از ماموران پلیس راهور، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری‌ها را برای بررسی صحت و سقم و چگونگی موضوع آغاز کرد.

 

نایب رییس مجلس در پایان، اظهار داشت:

به رغم پیگیری‌های چند روزه، گزارش نیروی انتظامی در این باره هنوز به مجلس ارسال نشده است.

این هیئت ادعاهای موجود را بررسی و در صورت صحت و سقم حادثه و چگونگی ماجرا را بررسی و در صورت احراز تقصیر برخورد قانونی را انجام خواهد داد.

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

 بودجه برای مجلس تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت شده است

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف

فرصت ۴ روزه استخراج‌کنندگان رمز ارز برای ثبت قانونی دستگاه‌های ماینینگ

 

 

*** دستور ویژه فرمانده ناجا برای پیگیری ضرب و شتم مامور راهور توسط نماینده مجلس

 

سخنگو و معاون اجتماعی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار کرد:

فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.

 

سردار حاجیان با اشاره به اینکه صیانت از حقوق پرسنل ناجا از دستورات اکید فرمانده ناجا است، افزود:

اعتقاد و باور سردار اشتری همواره بر این است که سربازان را چون فرزندان خود بدانیم و در صیانت از شخصیت، کرامت و حق و حقوقشان لحظه‌ای درنگ نکنیم، ایشان بارها تاکید کرده‌اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند بنابر این اجازه نمی دهیم به ساحت مقدس سبزپوشان خدوم ناجا در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

 

سخنگوی ناجا در پایان، تأکید کرد:

در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

 

*** واکنش مشاور فرهنگی رییس جمهوری

 

حسام الدین آشنا، در واکنش به سیلی زدن نماینده سبزوار به یک سرباز در توئیتی، نوشت:

چه زود دست بزن پیدا کرده‌اند.

 

 

 

*** واکنش مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح

 

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در توئیتی، آورده است:

برابر گزارشات واصلم نماینده مردم سبزوار در مجلس دیروز بم دلیل اینکم #سریاز راهور ناجا اجازه نداده ماشینش از خط ویژه اتوبوس عبور کنم، از ماشین پیاده شده و بم صورت سرباز ##سیلی زده( قانونگذار کم بم گوش مجری قانون بزند ,عملا صلاحیت قانونگذاری ندارد.

 

سردار کمالی در پایان، نوشت:

این اقدام نماینده مجلس را بشدت محکوم کرده و از نیروی انتظامی و دیگر مسولین ذیربط انتظار می‌رود با این پدیده زشت قلدری و گردنکشی در برابر قانون برخورد کرده و از حق سرباز خود دفاع کنند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول