کد خبر:256444
پ
فرهاد دژپسند
وزیر اقتصاد و دارایی:

اساسنامه صندوق بیمه همگانی حوادث تصویب شد

وزیر اقتصاد و دارایی از تصویب اساسنامه صندوق بیمه همگانی حوادث خبر داد.

وزیر اقتصاد و دارایی از تصویب اساسنامه صندوق بیمه همگانی حوادث خبر داد.

 

*** تصویب اساسنامه و انتخاب مدیرعامل صندوق بیمه همگانی حوادث

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در جمع مدیران شرکت‌های بیمه‌ در اولین جلسه هیئت امنای صندوق بیمه همگانی حوادث، اظهار داشت:

در این روز اتفاق به یاد ماندنی برای کشور و صنعت بیمه و مدیریت بحران در کشور ثبت می‌شود چرا که گام‌های نهایی برای تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث برداشته شده و در این جلسه اساسنامه تصویب و مدیرعامل این صندوق هم انتخاب شد.

 

وی با بیان اینکه دو دهه است که دولت پیگیر تشکیل این صندوق بوده، گفت:

از آنجایی که کشورمان در نوار بحران قرار گرفته و شاهد وقوع حوادث طبیعی متعددی در چند سال اخیر بودیم، اقتضا این بود که هرچه سریعتر نسبت به تشکیل این صندوق اقدام می‌کردیم.

 

دژپسند در ادامه افزود:

تشکیل این صندوق می‌تواند هم برای مردم و هم برای دولت اطمینان خاطر ایجاد کند چرا که با وقوع هر بار حادثه طبیعی خسارت‌های مالی قابل توجهی به مردم وارد می‌آمد و همچنین فشار بر روی بودجه عمومی هم افزایش می‌یافت.

با ایجاد این صندوق، بخشی از بار مالی را شرکت‌های بیمه‌ای متحمل می‌شوند.

 

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی عضو این صندوق هستند، گفت:

ایجاد این صندوق به این معنا است که مرجعی وجود دارد تا با وقوع هر حادثه تامین مالی برای جبران خسارت‌ها بر عهده آن مرجع و صندوق باشد.

 

وی با بیان اینکه این صندوق می‌تواند عامل نجات بودجه دولت باشد، تصریح کرد:

تجربه سیل اواخر سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ که بسیاری از استان‌ها را درگیر کرد نشان داد که این حوادث تا چه حد می‌تواند مخرب باشد و از این پس با تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث شرکت‌های بیمه بخشی از خسارت‌ها را می‌پردازند و بار جبران این هزینه‌ها برای دولت کاهش می‌یابد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 بودجه برای مجلس تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت شده است

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف

 

 

*** بیمه صندوق همگانی حوادث، اجباری و الزامی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در پایان با تاکید بر اینکه بیمه صندوق همگانی حوادث اجباری و الزامی است، اظهار داشت:

ساختار این صندوق به گونه‌ای طراحی شده که اغلب دستگاه‌های دولتی را درگیر می‌کند و این اقدام نشان‌دهنده اراده جدی دولت برای کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث است.

یکی از نکات جالبی که در قانون این صندوق دیده شده این است که اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی در این صندوق حائز اهمیت هستند و به این قشر هم توجه شده است.

در این جلسه مدیرعامل صندوق انتخاب شده و اساسنامه به تصویب رسیده و تا پایان هفته هم اساسنامه در هیئت وزیران به تصویب می‌رسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول