کد خبر:256518
پ
دکل‌های حفاری
مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران:

امضای تفاهم‌نامه ساخت دکل‌های حفاری ویژه آب‌های کم‌عمق

مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از امضای تفاهم‌نامه ساخت دکل‌های حفاری ویژه آب‌های کم‌عمق خبر داد.

مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از امضای تفاهم‌نامه ساخت دکل‌های حفاری ویژه آب‌های کم‌عمق خبر داد.

 

*** آغاز برنامه‌ریزی برای توسعه میادین جدید گازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع علی خواجوی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه با توسعه پارس جنوبی توسعه میادین گازی ایران به پایان نمی‌رسد، اظهار داشت:

در حال حاضر چندین میدان بزرگ گازی شامل فرزاد، فروز، گلشن، فردوسی، کیش و پارس شمالی در خلیج فارس وجود دارد و باید برای توسعه این میادین جدید گازی برنامه‌ریزی و تامین دکل‌های حفاری را آغاز کنیم.

 

مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام اینکه توسعه میادین جدید گازی در خلیج فارس معادل ۱۴ فاز پارس جنوبی از ظرفیت تولید گاز برخوردار است، تاکید کرد:

بر اساس مطالعات انجام گرفته، دست کم باید ۱۴۰ چاه جدید گازی در خلیج فارس حفاری شود ضمن آنکه برای حفظ و نگهداشت تولید گاز پارس جنوبی هم حفاری و به‌روزرسانی دست‌کم ۳۵۰ تا ۴۰۰ حلقه چاه باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

*** کمبود دکل حفاری برای توسعه میادین جدید

 

وی با اشاره به خروج دکل‌های حفاری خارجی از میادین نفت و گاز ایران در خلیج فارس پس از اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا یادآور شد هم اکنون شرکت نفت فلات قاره با کمبود و کسری دکل‌های حفاری برای توسعه میادین جدید و حفظ و نگهداشت تولید میادین موجود روبرو است.

 

اوجی با اشاره به ظرفیت‌های نمایشگاه نفت برای حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان ایرانی، گفت:

در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، قراردادهای بزرگ‌ای امضا شده و از ظرفیت نمایشگاه نفت می‌توان برای حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان تجهیزات داخلی استفاده کرد.

 

وی از حفاری به عنوان شاه کلید توسعه میادین نفت و گاز در صنعت نفت یاد کرد و افزود:

شرکت حفاری شمال پیشتر تعمیرات اساسی دکل‌های حفاری دریایی سحر ۲ را به شرکت ایزوایکو واگذار کرده بود که پس از انجام موفق اورهال این سازه دریایی و فعالیت برای حفاری و یا تعمیر بیش از ۲۰ حلقه چاه، زمینه افزایش بیست هزار بشکه‌ای تولید نفت فراهم شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دولت برای هزینه‌های خود دست در جیب مردم می‌کند

ظرفیت تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران با اوراسیا

برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه‌های توسعه‌ای برای ۴ گروه اولویت‌‌دار صنعتی

 

 

*** فراهم‌سازی ثبات تولید و استمرار توسعه در صنعت نفت

 

مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران در پایان با بیان اینکه هنوز نیمی از میادین گازی ایران در خلیج فارس توسعه نیافته است، خاطرنشان کرد:

سازه ساخت دکل‌های حفاری توسط شرکت‌های دانش ‌بنیان ایرانی زمینه ثبات تولید و استمرار توسعه در صنعت نفت را فراهم می‌کند.

 

*** تعمیر و حفظ و نگهداشت تولید در آب‌های کم عمق خلیج فارس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نخستین تفاهم‌نامه طراحی و ساخت یک دستگاه دکل حفاری پایه‌دار برای توسعه میادین نفت و گاز آب‌های کم عمق خلیج فارس بین شرکت‌های ایرانی امضا شد.

با امضای تفاهم‌نامه طراحی ساخت و راه‌اندازی اولین دکل حفاری ویژه توسعه میادین نفت و گاز ایران در آب‌های خلیج فارس بین شرکت حفاری شمال و ایزوایکو زمینه برای توسعه میادین جدید نفت و گاز تعمیر و حفظ و نگهداشت تولید در آب‌های کم عمق خلیج فارس فراهم شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول