کد خبر:255990
پ
مصاحبه اختصاصی خبرگزاری صنایع با آیت الله مصباحی مقدم
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پیشنهاد مصباحی‌مقدم به نمایندگان مجلس/ حمایت از ناوگان ملی کشتیرانی را به قانون تبدیل کنید

رئیس کمیسیون امور زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهادی را مبنی بر قانونی شدن حمایت از ناوگان ملی کشتیرانی به نمایندگان مجلس مطرح کرد.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهادی را مبنی بر قانونی شدن حمایت از ناوگان ملی کشتیرانی به نمایندگان مجلس مطرح کرد.

 

*** نقش ناوگان ملی در نبرد اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریم و جنگ اقتصادی نقش بسیار مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کرده است، اظهار داشت:

ناوگان ملی به صورت شبانه روزی و بی وقفه در جبهه نبرد اقتصادی در دوران تحریم فعال بود که جای تقدیر دارد.

 

وی با یادآوری اینکه ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم حتی از پوشش بیمه‌های بین‌المللی نیز محروم بود به حمایت دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت:

این چالش با اقدام وزارت اقتصاد و دارایی و بیمه‌های داخلی تا حد زیادی بر طرف شد.

 

رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه باید به وجود مدیران، دریانوردان و دست‌اندرکاران دو مجموعه حمل و نقل دریایی کشور یعنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران افتخار کرد، اظهار داشت:

مقتضی است با در نظر گرفتن شرائط تحریم‌های ظالمانه، به صورت غیرعلنی اما رسمی از این عزیزان تقدیر و تشکر لازم به عمل آید و زحمات آنان به نوعی جبران شود و حمایت‌های لازم از این عزیزان صورت گیرد.

 

*** صادرات بنزین به ونزوئلا

 

مصباحی مقدم با اشاره به اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران در صادرات بنزین به ونزوئلا، تصریح کرد:

این اقدامی شجاعانه، ضربه بزرگی به آمریکا در منطقه‌ای بود که آن را به اصطلاح حیاط خلوت خود می‌داند، امری که مورد تقدیر مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

 

وی در ادامه افزود:

صدور بنزین به ونزوئلا آن هم با دستگاه‌های ردیابی روشن و اهتزار پرچم جمهوری اسلامی ایران روی شناورها فتحی بود که همواره مورد تقدیر ملت ایران خواهد بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 بودجه برای مجلس تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت شده است

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف

فرصت ۴ روزه استخراج‌کنندگان رمز ارز برای ثبت قانونی دستگاه‌های ماینینگ

 

 

*** تقدیر از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش

 

رئیس کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آنچه که مهم است آینده این دو شرکت است، گفت:

ناوگان ملی در آینده همچون گذشته و چه بسا بیش از گذشته باید مورد حمایت قرار گیرد تا بتواند ضمن توسعه ناوگان خدمات خود را نیز بهبود ببخشد.

 

وی بهترین تقدیر از زحمات و خدمات کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش در دوره دشوار تحریم را همین حمایت دانست و بیان کرد:

در اولویت بودن دو بال حمل و نقلی دریایی کشور برای صادرات و واردات کالای ایرانی در دوران پساتحریم بسیار مهم است، بنابراین به نمایندگان محترم مجلس پیشنهاد می‌کنم حمایت از این دو شرکت حمل و نقل دریایی داخلی را به صورت قانونی در بیاورند که طی آن مقرر شود مادامی که ظرفیت آنها پاسخگو است حمل و نقل دریایی هیچ کالای نفتی و غیر نفتی صادراتی و وارداتی کشور به شرکت های خارجی واگذار نشود.

 

*** دریا محور شدن اقتصاد با توسعه ناوگان ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون امور زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان توسعه ناوگان ملی را اولویتی مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت:

نمایندگان محترم در آن قانون می‌توانند تخصیص بودجه برای هر نوع نیاز به منابع مالی ریالی و ارزی برای توسعه ناوگان ملی را مشخص کرده و در قانون بودجه در نظر گیرند.

با توجه به اینکه جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاستگذاری است طبعاً جا دارد با توجه به سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب به مجمع در رابطه با دریا محور شدن توسعه کشور، دو شرکت حمل و نقل دریایی کشور در قالب همین سیاست مورد حمایت قرار گیرند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول