کد خبر:255812
پ
بازرسی قاچاق از اصناف
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت:

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت از انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف خبر داد.

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت از انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف خبر داد.

 

*** بازرسی بنگاه‌های اقتصادی و صنفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، داریوش قاسمی پیرامون بازرسی بنگاه‌های اقتصادی و صنفی، اظهار داشت:

بیش از ۴۶ هزار بنگاه اقتصادی و صنفی مورد بازرسی انجام گرفته و در این ارتباط ۷۷۲ پرونده تخلف تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

ارزش ریالی پرونده‌های تخلف مرتبط با کالاهای قاچاق مکشوفه، بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد ریال بوده که میانگین ارزش هر پرونده حدود ۳۸ میلیارد ریال برآورد می شود.

استان تهران در این مدت با هفت هزار و ۴۰۴ نوبت بازرسی و  ۱۱۲ پرونده تشکیل شده و استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق مکشوفه، بیشترین آمار را در بین ۳۱ استان کشور داشته‌اند.

 

 

همچنین بخوانید:

انجام بیش از ۳ میلیون بازرسی از اصناف تا پایان آذرماه

سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ‌تر می‌کند

رشد ۲۸ درصدی بازرسی از اصناف در سال ۹۹

 

 

*** ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بازرسی و امور قاچ‍اق سازمان حمایت در پایان پیرامون ارزش ریالی کالاهای قاچ‍اق کشف شده، بیان کرد:

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط با بازگشت ندادن ارز حاصل از صادرات با بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال، لوازم یدکی بالغ بر یک هزار میلیارد ریال، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۸.۴۵۰ میلیارد ریال، مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با حدود ۳.۲۸۶ میلیارد ریال و کالای قاچ‍اق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۵.۱۴۴ میلیارد ریال است.

بنابر طرح تمرکز بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر روی کالاهای دارای اولویت همانند روغن‌ خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان، تایر سبک و سنگین، برنج، لوازم یدکی، محصولات سلامت محور  و … است و گشت‌های نظارتی نیز با هماهنگی و همراهی دستبازرسگاه‌های مسئول به شکل هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت به این موارد بیش از سایر موارد توجه خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول