کد خبر:254588
پ
گوشی هوشمند
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فروش ۱.۲۴ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در جهان 

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید که نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش ۸.۸ درصدی دارد با این حال تقاضا برای گوشی‌های ۵G بالا رفت.

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید که نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش ۸.۸ درصدی دارد با این حال تقاضا برای گوشی‌های ۵G بالا رفت.

 

*** کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحقیقات موسسه دیجی تایمز ریسرچ نشان می‌دهد صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند در ۲۰۲۰ حدود ۹ درصد به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان کاهش یافته است.

 شدیدترین کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۰ دیده شد، یعنی زمانی که صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند حدود ۲۰ درصد به صورت سالانه کاهش یافت.

بازار این محصولات در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ هم شاهد یک سقوط دورقمی بود. این رکود در فصل تابستان تک رقمی شد و روند رشد خود را در آخرین فصل ۲۰۲۰ آغاز کرد.

 شرکت‌ها ۱٫۲۴ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در کل سال ۲۰۲۰ به فروش رساندند که ۸٫۸ درصد کمتر از ۲۰۱۹ است. علیرغم رکود کلی بازار، گوشی‌های ۵G تقاضای بالایی در ۲۰۲۰ داشتند چون شبکه‌های فوق سریع آنها به سرعت در سراسر جهان گسترش می‌یابند.

فروش این گوشی‌ها بیش از ده برابر شد و به ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیون دستگاه رسید.

 

 

اخبار مهم صنایع:

رفع تعلیق هزار کارت بازرگانی

مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا صادر نشده است

رانت ۱۲ هزار میلیارد تومانی در حوزه فولاد

 

 

*** چه شرکت‌هایی در برابر روند نزولی بازار مقاومت کردند؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به نظر می‌رسد تنها شرکت‌هایی که توانستند در برابر روند نزولی بازار مقاومت کنند اپل و شیائومی بودند. این دو شرکت که برای به دست آوردن مقام سومین سازنده گوشی همراه در دنیا رقابت می‌کنند، عرضه محصولات خود را بیش از ۱۰ درصد در ۲۰۲۰ به صورت سالانه افزایش دادند. این در شرایطی بود که شرکت‌های سامسونگ و هواوی، دو شرکت برتر جهان، شاهد یک کاهش تولید دو رقمی بودند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول