کد خبر:254587
پ
دیوان-عدالت-اداری
یکی از وکلای دادگستری در جدیدترین توییت خود:

خشنودی ‎مافیای خودروسازی از رای هیئت عمومی ‎دیوان عدالت اداری

یکی از وکلای دادگستری، توییت جدیدی را در رابطه با خشنودی ‎مافیای خودروسازی از رای هیئت عمومی ‎دیوان عدالت اداری منتشر کرد.

یکی از وکلای دادگستری، توییت جدیدی را در رابطه با خشنودی ‎مافیای خودروسازی از رای هیئت عمومی ‎دیوان عدالت اداری منتشر کرد.

 

***خشنودی ‎مافیای خودروسازی از رای هیات عمومی ‎دیوان عدالت اداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی مجتهدزاده در توییتی، نوشت:

رای هیات عمومی ‎دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم صلاحیت ‎سازمان تعزیرات حکومتی در رسیدگی به شکایت مردم از ‎خودروسازان در خصوص عدمتحویل خودرو‌‌، موجبات خشنودی ‎مافیای خودروسازی و عامل یاس و ناامیدی خریداران بی‌پناه بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

جهش صادراتی ایران به اتحادیه اوراسیا

مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا صادر نشده است

 

 

*** تشکیل ١٩ هزار پرونده شکایت مردمی از خودروسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیرامون موضوع شکایت مردم از خودروسازان اظهارنظرهای زیادی صورت گرفته است، که در این میان مسئولان تعزیرات نیز به ارائه آماری از میزان تخلفات صورت گرفته در این حوزه پرداخته‌اند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران قبل از این در همین رابطه، اظهار داشت:

عدم ایفای تعهدات خودروسازهای داخلی یا واردکنندگان خودرو، گران‌فروشی و تقلب در تحویل خودروهایی که به عنوان خودرو صفر کیلومتر به مشتری تحویل داده بودند سه محور شکایت در پرونده های خودرو بود.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

از مجموع پرونده های خودرویی ٢٠۴٢ فقره پرونده به ارزش ٨٣٧ میلیارد ریال رسیدگی و محکومیت یافتند و برخی پرونده ها در حال رسیدگی و برای برخی حکم برائت صادر شده است.

تاخیر در انجام تعهد از سوی خودروسازان داخلی یا واردکنندگان خودرو خصوصا در مورد خودروهای سنگین تفاوت چندین برابر قیمت را موجب شده و مشکلاتی ایجاد کرده است.

برخی شرکت های خودرویی تحریم ها را دلیل عدم ایفای تعهدات خود اعلام کرده اند و برخی متاسفانه امکان تحویل خودرو به صورت مطلق ندارند و طبق مقررات اجرای احکام مدنی باید مانند خودرو با مبلغی به عنوان خسارت و پول اولیه به مشتری پرداخت شود که تعیین مبنای قیمت بسیار سخت است.

 

*** مذاکره با شرکت‌های خودروسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در پایان، اظهار داشت:

با برخی شرکت های خودرویی که پرونده های انبوهی داشتند وارد مذاکره شدیم و تلاش کردیم رضایت مشتری را جلب کنند و حتی در مجتمع های تعزیرات اتاقی برای حضور نماینده شرکت قرار دادیم تا مشتری قبل از طرح پرونده در شعبه چنانچه با نماینده شرکت به توافق رسید، پرونده مختومه شود و در غیر اینصورت به شعب تعزیرات ارجاع و حکم صادر می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول