کد خبر:254527
پ
محمدحسن متولی‌زاده
مدیرعامل توانیر:

جمع‌آوری بیش از ۴۵ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز

مدیرعامل توانیر از جمع آوری بیش از ۴۵ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز خبر داد.

مدیرعامل توانیر از جمع‌آوری بیش از ۴۵ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز خبر داد.

 

*** توقیف بیش از ۴۵ هزار دستگاه استخراج رمز ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد حسن متولی‌زاده در جلسه ۲۷ دی‌ماه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی از جمع آوری بیش از ۴۵ هزار دستگاه استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز به این کار اقدام کرده بودند خبر داد و اظهار کرد:

 

این تعداد ماینر غیرمجاز که در روزهای گذشته شناسایی شده بودند، همزمان با اجرای برنامه سراسری تعدیل روشنایی و اصلاح انشعاب و‌ رمز ارزها، جمع آوری شد.

 

مدیرعامل توانیر مصرف برق این دستگاه‌های غیرمجاز رمز ارز را نزدیک به یکصد مگاوات عنوان کرد و گفت:

در حالی که ما از همه مشترکان می‌خواهیم مصرف خود را حتی در حد خاموش کردن یک لامپ اضافه کم کنند، اجازه نخواهیم داد عده ای با سو استفاده، باعث ناپایداری در شبکه برق شده و احتمال بروز خاموشی را افزایش دهند.

 

وی در ادمه افزود:

در مجموع در دو روز گذشته با اقدامات صورت گرفته نه تنها به تعدیل روشنایی معابر اقدام شده است، بلکه سعی در اجرای برنامه‌های جدیدی در حوزه مدیریت بار داشته‌ایم.

 

متولی‌زاده از شرکت‌های برق سراسر کشور خواست که هماهنگی‌ها با صنایع ‌را افزایش دهند.

 

مدیرعامل توانیر در پایان با بیان اینکه ما روزانه باید ۱۰۰ هزار مگاوات ساعت را مدیریت کنیم تا دچار خاموشی نشویم، اظهار داشت:

ما حتی راضی به دادن یک کیلووات خاموشی به مردم نیستیم و‌ در این شرایط همه صنایع و‌ مشترکان را همکار خودمان می‌دانیم و همانطور که در تابستان همکاری خوبی داشتیم، امیدواریم این روند در فصل جاری هم با توجه به محدودیت‌ها ادامه یابد.

 

 

همچنین بخوانید:

فعالیت بزرگترین مرکز تولید بیت‌‎کوین کشور در رفسنجان متوقف شد

توقف فعالیت ماینرهای چینی در ایران

جمع‌آوری بیش از ۱۶۰۰ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز

 

 

*** دلایل کاهش مصرف برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان این جلسه غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر، با بیان اینکه بررسی‌ها نشانگر آن است که در پنجشنبه شاهد کاهش مصرف برق بودیم که به دلیل برنامه‌های همزمان و‌ سراسری تعدیل روشنایی‌ها و مبارزه با مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و… بوده است، بیان کرد:

به دلیل آنکه در روز‌های آینده و براساس پیش‌‌بینی‌ها جبهه هوای سردی وارد کشور خواهد شد، علاوه بر تداوم اجرای برنامه‌های مذکور، برنامه‌های جداگانه‌ای برای مدیریت انرژی در شب و روز به اجرا گذاشته می‌شود.

باید در این خصوص با صنایع بیشترین میزان هماهنگی را داشته باشند به ویژه با صنایع پر مصرف فولاد و سیمان این هماهنگی‌ها باید بیشتر باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول