کد خبر:254411
پ
۱۳-۶
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۴۳ هزار واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۸۶ هزار واحد رسید

شاخص بورس در پایان معاملات  ۲۷ دی ماه سال جاری با افت ۴۳ هزار و ۴۷ واحدی به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۸۸ واحد رسید.

شاخص بورس در پایان معاملات  ۲۷ دی ماه سال جاری با افت ۴۳ هزار و ۴۷ واحدی به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۸۸ واحد رسید.

 

*** افت ۴۳ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۲۷ دی ماه بازار سرمایه تعداد ۸ میلیارد و ۶۳۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۷ هزار و ۵۲ میلیارد تومان در ۸۲۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴۳ هزار و ۴۳ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری خوارزمی، کارخانجات داروپخش و موتورسازان تراکتورسازی ایران با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۱۲۴۷ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۳۱۸ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۷۵۱ واحد، آزاد شناور ۴۸۵۳۲ واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۳۳۶۲۶ و ۷۹۵۹۷ واحد رشد کردند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وعده دولت به برخی واردکنندگان

اگر به خاطر شرایط کشور نبود حتما بودجه ۱۴۰۰ را رد می‌کردیم

سوال از وزیر نفت درباره رانت پشت پرده واگذاری شرکت‌های پتروشیمی

 

 

 

 

*** بازارهای فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۸۰۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۳ هزار و ۸۰۱ میلیارد تومان در ۴۵۸ هزار نوبت، آیفکس ۴۶۱ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۸۵۹ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، توزیع دارو پخش و توکاریل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول