کد خبر:254302
پ
تسهیلات
بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت:

۲۵ درصد متقاضیان، تسهیلات رونق تولید گرفتند

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، در ۹ ماهه سال جاری حدود ۲۵ درصد از کل ثبت نام‌کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید موفق به دریافت آن‌ شده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، در ۹ ماهه سال جاری حدود ۲۵ درصد از کل ثبت نام‌کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید موفق به دریافت آن‌ شده‌اند.

 

*** تسهیلات رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این آمار در  ۹ ماهه اول سال جاری ، بیش از ۷۳۹۳ میلیارد تومان تسهیلات برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی به ۲۷۷۲ واحد و بیش از ۵۷۶۶ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به ۹۹۸ واحد در استان‌های مختلف پرداخت شده است.

در این مدت ۱۱ هزار و ۱۸۶ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۶۵۳۰ مورد برای دریافت بیش از ۲۵ هزار و ۸۸۸ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت ۲۷۷۲ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۷۳۹۳ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۲۵ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

 

*** بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال به کدام استان‌ها پرداخت شده است؟

 

همچنین در ۹ ماهه اول سال جاری، ۲۵۴۳ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۲۱۵ مورد برای دریافت تسهیلات ۹۷۵۳ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده‌اند. 

در نهایت ۹۹۸ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۵۷۶۶ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۳۹ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان البرز با مبلغ بیش از ۱۲۹۹ میلیارد تومان،  سمنان با مبلغ ۱۲۹۷ میلیارد تومان و گلستان با  مبلغ نزدیک به ۶۹۴ میلیارد تومان بوده است.

بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به تهران، یزد و اصفهان پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۶۶۹ میلیارد تومان، ۴۷۹ میلیارد تومان و ۴۵۵ میلیارد تومان بوده است.

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

وعده دولت به برخی واردکنندگان

اگر به خاطر شرایط کشور نبود حتما بودجه ۱۴۰۰ را رد می‌کردیم

سوال از وزیر نفت درباره رانت پشت پرده واگذاری شرکت‌های پتروشیمی

 

 

*** استان‌های کم‌برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید

 

البته در ۹ ماهه اول سال جاری استان‌های کهگیلویه و بویر احمدو  سیستان و بلوچستان با وجود داشتن یک، ۱۸ و ۲ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند.

استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۲۱۷ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در ۹ ماهه اول سال جاری استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان و کردستان  با دریافت ۳۲، ۳۹ و ۴۶ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را دریافت کرده‌اند. 

 

*** پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول