کد خبر:254175
پ
تولید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش تولید ۱۲ کالای منتخب صنعتی در ۹ ماهه سال ۹۹

بنابر آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۹ ماهه امسال ۱۲ کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی با افزایش تولید مواجه بوده است.

بنابر آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۹ ماهه امسال ۱۲ کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی با افزایش تولید مواجه بوده است.

 

*** افزایش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع؛ در ۹ ماهه امسال حدود ۳۶ میلیارد و ۴ میلیون عدد داروی انسانی تولید شد که این رقم در ۹ ماهه سال گذشته، حدود ۳۵ میلیارد و ۸ میلیون عدد بوده است و افزایش ۱٫۸ درصدی را داشته است.

در تولید پودر مواد شوینده نیز بیش از ۴ میلیون ۷۰۶ هزار تن در ۹ ماهه ۱۳۹۸ به تولید حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیدیم و افزایش ۲٫۰ درصدی را شاهد بودیم.

 

*** افزایش ۱٫۳ درصدی حوزه تولید کارتن

 

بر این اساس در ۹ ماهه ۱۳۹۹ تولید کارتن به حدود ۳ میلیون و ۹۹۹ هزار تن رسید که این رقم در مدت مشابه پارسال حدود ۳ میلیون و ۹۴۷ هزار تن بوده است.

در زمینه تولید نئوپان از بیش از۵ میلیون ۳۸۸ هزار متر مکعب در ۹ ماهه سال گذشته به حدود ۶ میلیون ۷۳ هزار متر مکعب رسیدیم که بیش از ۱۲٫۷ درصد افزایش داشته است.

در حوزه تولید فیبر نیز از حدود ۱۱ میلیون ۴۴۹ هزارمترمکعب در ۹ ماهه پارسال به حدود ۱۱ میلیون ۸۵۷ هزار متر مکعب در ۹ ماه امسال رسیدیم که با افزایش ۱۲٫۷ درصدی مواجه بودیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

وعده دولت به برخی واردکنندگان/ تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی در ازای حمایت در انتخابات ۱۴۰۰

فراهم شدن امکان تغییر وضعیت قرارداد در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

 
 

 

*** افزایش ۸٫۸ درصدی تولید روغن صنعتی و موتور تصفیه اول

 

بر این اساس در ۹ ماهه ۱۳۹۸ به میزان ۴۴۴ هزار و ۵۰۰ تن روغن صنعتی و موتور تصفیه اول تولید شد که این رقم در ۹ ماهه امسال به ۴۸۳ هزار و ۷۰۰ تن رسید.

تولید دوده نیز با افزایش ۱۸٫۸ درصدی روبه‌رو شد که از ۸۷ هزار تن در ۹ ماهه سال ۹۸ به ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ تن در مدت مشابه سال جاری رسید.

در زمینه پتروشیمی در ۹ ماهه سال ۹۸ با تولید ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن روبه‌رو بودیم که در نه ماهه سال جاری این رقم به ۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید و ۸٫۶ درصد رشد داشت.

تولید الیاف اکریلیک نیز ۴۰۸٫۴ درصد افزایش داشت، به طوری که در ۹ ماهه ۱۳۹۸میزان ۸۰۰ هزار تن تولید شده که این رقم در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ۳۸ هزار تن رسید.

 

*** افزایش تولید نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر این اساس در ۹ ماهه ۱۳۹۹ تولید نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی به حدود ۲میلیون و ۶۲ هزار تن تن رسید که این رقم در مدت مشابه پارسال حدود یک میلیون و ۶۶۸ هزار تن بوده است.

همچنین انواع پاپوش و کفش با رشد ۱٫۲ درصدی روبه‌رو بود که در ۹ ماهه سال ۹۸ تعداد ۹۸۶ میلیون زوج کفش و انواع پاپوش تولید شده است و این رقم در سال ۹۹ به ۹۹۸ میلیون زوج کفش و انواع پاپوش رسیده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول