کد خبر:253825
پ
الزام ثبت اطلاعات پوشاک در سامانه
بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت:

لزوم ثبت اطلاعات اعضای زنجیره تأمین پوشاک در سامانه جامع تجارت 

بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت، اطلاعات فعالیت اعضای زنجیره تأمین بازار پوشاک و کیف باید تا ۲۸ دی در سامانه جامعه تجارت ثبت شود.

بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت، اطلاعات فعالیت اعضای زنجیره تأمین بازار پوشاک و کیف باید تا ۲۸ دی در سامانه جامعه تجارت ثبت شود.

 

*** الزام ثبت اطلاعات فعالان زنجیره پوشاک در سامانه جامع تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس دستورالعمل ماده ۷ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همه اعضای فعال زنجیره تأمین پوشاک، کیف و کفش باید اطلاعات فعالیت خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

طبق ابلاغیه جدید وزارت صنعت که توسط سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران به تمامی اعضای زنجیره تأمین کالاهای پوشاک و کیف و کفش ارسال شده است، تمامی عمده فروشان و خرده‌فروشان با توجه بر الزامات قانونی (ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز) می‌بایست اطلاعات تولید و فروش خود را تا ۲۸ دی‌ماه سال ۹۹ در سامانه جامعه تجارت ثبت کنند.

از این پس عملکرد فعالان بازار پوشاک و کیف و کفش بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تجارت ارزیابی خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه وزارت صنعت، پس از تاریخ تعیین شده برای اجرای دستورالعمل ابلاغی، مطابق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد و تمامی اعضای این زنجیره می‌بایست اطلاعات موجودی اولیه و میزان تولید کالای موضوعه دارای برند خارجی خود را در این سامانه اظهار کنند.

 

 

همچنین بخوانید:

با دستور دادستانی کشور، ۳۰۰ سایت فروشنده پوشاک قاچاق مسدود شد

آغاز جمع‌آوری برندهای خارجی قاچاق پوشاک از بازار

تشدید مبارزه با قاچاق پوشاک از هفته آینده

 

 

*** تسریع در شناسایی کالاهای برند قاچاق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرده بود که وزارت صنعت باید بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرآیند خرید، فروش و حمل و نقل گروه کالایی پوشاک را ضابطه‌مند کند، زیرا در غیر این صورت عملاً مبارزه با قاچاق پوشاک و شناسایی متخلفان ممکن نخواهد بود.

همچنین بر اساس اظهارات نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، متأسفانه برخی از واحدهای توزیعی دارای مجوز، اقدام به فروش پوشاک قاچاق کرده و کاملاً بر خلاف منافع تولیدکنندگان داخلی فعالیت می‌کنند.

به نظر می‌رسد در صورت ثبت اطلاعات تمامی فعالان زنجیره پوشاک در سامانه جامع تجارت، این بازار شفافیت بیشتری پیدا کرده و تخلفات واحدهای تولیدی و صنفی در مورد فروش کالاهای برند قاچاق به سرعت شناسایی خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول