کد خبر:253586
پ
صادقی نیارکی
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

برنامه‌ریزی برای تدوین نقشه راه حداکثرسازی تولید و صادرات در صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صنعت از برنامه‌ریزی برای تدوین نقشه راه حداکثرسازی تولید و صادرات در صنعت لوازم خانگی خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت از برنامه‌ریزی برای تدوین نقشه راه حداکثرسازی تولید و صادرات در صنعت لوازم خانگی خبر داد.

 

*** نشست بررسی وضعیت زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی ‌نیارکی در نشست بررسی وضعیت زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی که با حضور رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری برگزار ‌شد، به مرور سلسله نشست‌های هم اندیشی بررسی زنجیره تامین چهار صنعت راهبردی پرداخت و خواستار تدوین نقشه راه برای توسعه صنعت لوازم خانگی به عنوان یکی از صنایع پیشران در کشور شد و اظهار داشت:

سیاستگذاری در این نشست‌ها بر توانمندسازی زنجیره‌ها اعم از زنجیره تولید و ارزش متمرکز است.

ایجاد همکاری مشترک و تقسیم کار در بخش تشکل‌ها و صنایع پیشران و دستگاه‌های اجرایی از جمله رویکردهای وزارت صنعت برای توسعه این صنعت است.

 

*** تدوین نقشه راه حداکثرسازی تولید و صادرات در صنعت لوازم خانگی

 

وی با تاکید بر تجمیع تقاضا در کل زنجیره، بیان کرد:

در صدد هستیم با همکاری صاحب‌نظران صنعت لوازم خانگی و با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در این بخش، نقشه راه مشخصی برای حداکثرسازی تولید و صادرات در این صنعت تدوین شود.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت در ادامه افزود:

باید مسیر منسجمی برای این صنعت طراحی شود و نگاه تامین و لجستیک مشترک در این صنعت شکل بگیرد.

پیشتازان این صنعت باید در قالب مجموعه ای منسجم برنامه های توسعه‌ای در حوزه توسعه ساخت داخل، توسعه برند، نوآوری رسوخ فناوری و دانش فنی و… در این صنعت طراحی نمایند.

جهش تولید در انواع لوازم خانگی با رعایت الزامات و استانداردهای مصرف انرژی و زیست‌ محیطی، توسعه صادرات برخی لوازم خانگی به کشورهای همجوار و توازن و پایداری نسبی زنجیره تامین در این صنعت متناسب با شرایط موجود از جمله اهدافی است که در این برنامه اجرایی بدنبال آن هستیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی، واقعیات را به مردم بگوییم

در جهت خودکفایی کامل در این بخش گام بر خواهیم داشت

کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد؛موافقان و مخالفان

 

 

*** تعریف و فعال کردن پیشران‌ها

 

صادقی‌ نیارکی با بیان این که به منافع تمام تولیدکنندگان در این صنعت در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده توجه داریم، بیان کرد:

ما در زنجیره صنعت لوازم خانگی باید به این ترتیب جلو برویم که پیشران‌ها را تعریف کنیم و این پیشران‌ها با توجه به توانایی‌هایی‌ که دارند، حرکت کنند و مراکز تحقیق و توسعه در این واحدها ایجاد شوند و توسعه یابند و صنایع کوچک‌تر در ذیل آن‌ها اقداماتی بر اساس منافع جمع انجام دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه ما در وزارت صنعت می‌خواهیم سیاستگذاری کلان برای توسعه این صنعت را با همکاری شما آغاز نماییم، تصریح کرد:

محدودیت‌های اعمال شده یک فرصت در اختیار ما قرار داد که باید از آن استفاده کنیم و توان خود را بیش از پیش برای حداکثرسازی در تولید و صادرات افزایش دهیم.

 

*** ریل‌گذاری برای توسعه صنعت لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان با تاکید بر همکاری و تفاهم فعالان این حوزه برای تدوین برنامه اجرایی توسعه صنعت لوازم خانگی، اظهار کرد:

با تدوین برنامه راهبردی برای این صنعت همه زنجیره صنعت مورد حمایت قرار خواهد گرفت و قطعه‌سازها و بنگاه‌های کوچک و متوسط در کنار پیشران‌ها رشد خواهند کرد.

با توجه به رویکردهایی که برای توسعه این صنعت مطرح شد، دستور جلسه بعدی برنامه‌ریزی برای همکاری مشترک و تقسیم کار بین بخش‌های مختلف زنجیره خواهد بود تا جلسات بعد تر با فضای روشن‌تری در راستای گسترش زنجیره ارزش قدم برداریم.

یکی از سیاستگذاری‌های وزارت صنعت براین موضوع هدفگذاری شده است که تا پایان این دولت ریل‌گذاری برای توسعه این صنعت راهبردی انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول