اخبار برگزیده

کد خبر:253228
پ
ایران و عراق
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

چهارمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق آغاز شد

چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه همکاری‌های ایران و عراق از ۲۳ دی ماه ۹۹ و به مدت دو روز آغاز به‌کار کرد.

چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه همکاری‌های ایران و عراق از ۲۳ دی ماه ۹۹ و به مدت دو روز آغاز به‌کار کرد.

 

*** کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه همکاری‌های ایران و عراق، با حضور مدیران عالی‌رتبه دو کشور و فعالان اقتصادی از ۲۳ دی ماه ۹۹ و به مدت دو روز آغاز به‌کار کرد.

وزیر بازرگانی عراق ۲۲ دی ماه در صدر یک هیات عالی‌رتبه اقتصادی و بازرگانی برای دیدار با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و شرکت در چهارمین اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور عازم تهران شد.

علا احمد الجبوری وزیر بازرگانی عراق در این سفر با هیاتی عالی‌رتبه متشکل از معاونان وزیر، مدیران کل، روسای اتاق‌های بازرگانی و عبدالرزاق الزهیری رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی عراق همراه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

سبک جدیدی از جدول ۱۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ 

گلوگاه اصلی صادرات کشور، بانک مرکزی است

 

 

*** محصولات و خدمات ایرانی در کشور عراق ظرفیت بالایی دارند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و عراق با هدف توسعه همکاری‌های دو طرف در مهر ماه سال ‌جاری تشکیل شد.

بررسی ظرفیت‌های همکاری مشترک در بخش‌های مختلف با توجه به وجوه مشترک جغرافیایی، فرهنگی و مذهبی بین دو کشور از جمله اهداف این کمیسیون عنوان شده است.

توسعه روابط اقتصادی، بررسی راه‌های توسعه صادرات و همکاری‌های متقابل، ارزیابی بازار طرفین برای بهره‌وری بهینه در زمینه‌های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، فعالیت‌های عمرانی، صنایع آب و برق از جمله مواردی است که در تعامل با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی، زمینه توسعه اقتصادی و عمق بخشیدن به همکاری‌های طرفین را موجب خواهد شد.

ظرفیت بالای محصولات و خدمات ایرانی در کشور عراق، از جمله عناصر مثبتی است که در تعامل با فعالان بخش خصوصی و دولتی مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول