کد خبر:253495
پ
اردکانیان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هشدار وزیر نیرو به ماینرهای بیت کوین/ مجوز نگیرید، برخورد می‌شود

وزیر نیرو به ماینرهای بیت کوین هشدار داد که اگر نسبت به کسب مجوز اقدام نکنند با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وزیر نیرو به ماینرهای بیت کوین هشدار داد که اگر نسبت به کسب مجوز اقدام نکنند با آن‌ها برخورد خواهد شد.

 

*** برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ،رضا اردکانیان در حاشیه مراسم افتتاح بیستمین نمایشگاه صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب، اظهار داشت:

امروز و فردا چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق بعد از ۶ سال برگزار می‌شود.

۶ ماه قبل ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به وزارت نیرو واگذار شد و در این مدت ترتیبات برگزاری چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی را انجام دادیم.

۵۰ تن از مدیران ارشد بخش‌های اقتصادی عراق، وزیر تجارت را در این سفر به تهران همراهی می‌کنند بخصوص که زمینه همکاری‌های دو کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی میان ایران و عراق و پیشبرد پروژه‌های عمرانی، فراهم است.

 

وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت ایرانی در بخش برق و۷۵ شرکت ایرانی در بخش آب و فاضلاب و چند شرکت خارجی حضور دارند. اهمیت این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبل در این است که در دو سال اخیر که تحریم کنندگان تلاش‌های خود را برای تحریم اقتصادی ایران به ثبت رسانده‌اند پس از برخورد با سقف با مغز به زمین افتادند.

 

*** هشدار به ماینرهای بیت کوین

 

وزیر نیرو درباره ماینرهای غیرمجاز، اظهار داشت:

پس از تصویب آئین نامه بهره برداری از ماینرها در هیئت دولت و ابلاغ آن به وزارت نیرو، استفاده از ماینرها تابع مقرراتی است که در مرحله نخست باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کنند. در مرحله بعد کسانی که این مجوز را از وزارت صمت دارند می‌توانند با استفاده از تعرفه‌های خاص مصرف انرژی که وزارت نیرو آن را تعیین می‌کند، از انرژی برق استفاده کنند.

 

اردکانیان در ادامه هشدار داد: در غیر این صورت کسانی که استفاده غیر مجاز از برق برای ماینرها داشته باشند با آنها برخورد می‌شود. ما اجازه استفاده غیر مجاز از برق برای ماینرها را تحت هیچ شرایطی نمی‌دهیم.

 

*** روابط ایران و عراق در بخش انرژی

 

وی درباره روابط ایران و عراق در بخش انرژی تصریح کرد:

در حال حاضر در بخش انرژی، صادرات ما به عراق محدود به برق و گاز است و عمده صادرات و تبادلات تجاری ما با این کشور در خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه‌های عمرانی در عراق محدود می‌شود.

برای افزایش مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار باید مباحث مربوط به حمل ونقل، گمرک و ایجاد تعرفه ترجیحی گشایش ایجاد شود. از همین رو ایجاد تعرفه‌های ترجیحی در دستور کار است.

 

*** شرکت‌های مشترک میان ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان، تصریح کرد:

ایجاد شرکت‌های مشترک میان ایران و عراق و همچنین صندوق‌های مستقل در هر دو کشور برای تأمین اعتبار پروژه‌های عمرانی از دیگر برنامه‌های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول