کد خبر:253418
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت:

واردات برنج در مقابل صادرات برق به پاکستان/ گسترش فعالیت‌ها در مرز ریمدان-گبد

وزیر صنعت در گفتگوی تلفنی با همتای پاکستان خود، وزیر صنعت، واردات برق در مقابل صادرات برق را منوط به تصویب این موضوع در دستگاه‌های مرتبط در پاکستان دانست.

وزیر صنعت در گفتگوی تلفنی با همتای پاکستان خود، وزیر صنعت، واردات برق در مقابل صادرات برق را منوط به تصویب این موضوع در دستگاه‌های مرتبط در پاکستان دانست.

 

*** اعلام آمادگی ایران برای توسعه مبادلات تجاری مرزی با پاکستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی در این گفتگو با دعوت از عبدالرزاق داوود برای حضور در نهمین نشست کمیته مشترک تجاری دو کشور در تهران، ابراز امیدواری کرد که با امضای تفاهم‌نامه‌ها و توافقنامه‌های مشترک در این نشست، همکاری‌های میان دو کشور توسعه یابد.

وی همچنین تعیین هر چه زودتر زمان برگزاری نهمین نشست کمیته مشترک تجاری دو کشور را خواستار شد.

 

وزیر صنعت کشور با اشاره به تصویب مصوبات مربوط به مبادلات مرزی در مجلس شورای اسلامی ایران، علاقه‌مندی کشورمان را برای توسعه مبادلات با پاکستان در حوزه مرزها اعلام کرد.

وی با اشاره به بازگشایی مرز ریمدان-گبد به عنوان دومین مرز رسمی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد که با توافق طرفین به زودی شاهد گشایش مرز سوم میان دو کشور و توسعه مراودات بیشتر نیز باشیم.

 

*** مذاکرات موافقتنامه تجارت آزاد نهایی شود

 

رزم حسینی تأکید کرد که با برگزاری نهمین کمیته مشترک و رایزنی‌های انجام شده، مذاکرات موافقت‌نامه تجارت آزاد نهایی شود.

 

*** استفاده از ظرفیت تهاتر کالا برای تعمیق مناسبات تجاری ایران و پاکستان

 

وزیر صنعت با اشاره به مذاکرات قبلی در خصوص تهاتر کالا میان دو کشور، خاطر نشان کرد:

در مقابل صادرات برق، از کشور پاکستان برنج می‌توانیم وارد کنیم که این مهم منتظر تصویب در دستگاه‌های مرتبط در پاکستان از جمله بانک مرکزی این کشور است.

 

 

بیشتر بخوانید:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

وزیر صنعت به وظایف خود عمل نمی‌کند و به دنبال اختیارات فراقانونی است

در سفر وزیر صنعت به پایتخت شیرینی و شکلات کشور چه گذشت؟

 

 

*** دعوت از سرمایه‌گذاران پاکستانی برای فعالیت در مرز میرجاوه یا چابهار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در پایان خواستار این شد که معاونان دو طرف و دو استاندار در سطح محلی مذاکرات مجازی را برای تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ها و توافقنامه‌ها برای نشست آتی دو طرف آماده کنند و با یادآوری ظرفیت تجار توانمند در پاکستان، اظهار داشت:

ایران برای دعوت از سرمایه‌گذاران و تجار پاکستانی برای سرمایه‌گذاری در مرز میرجاوه یا مناطق آزاد همانند چابهار آماده است.

شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر کاهش مبادلات تجاری میان دو کشور و تمامی کشورهای دنیا داشته است و به امید خدا نهمین کمیته مشترک تجاری دو کشور سرآغاز دور جدیدی از همکاری‌ها برای گسترش مبادلات خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول