کد خبر:253202
پ
شمش طلا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

روند طلای جهانی صعودی شد

قیمت طلا در معاملات ۲۳ دی‌ماه بازار جهانی، تحت تاثیر عقب‌نشینی بازارهای سهام آسیایی در واکنش به تحولات سیاسی واشنگتن افزایش یافت.

قیمت طلا در معاملات ۲۳ دی‌ماه بازار جهانی، تحت تاثیر عقب‌نشینی بازارهای سهام آسیایی در واکنش به تحولات سیاسی واشنگتن افزایش یافت.

 

*** روند صعودی طلای جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهای هر اونس ط‍لا برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۸۴۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.

بهای معاملات این بازار ۲۲ دی به پایینترین حد در شش هفته گذشته سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس ط‍لا با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۸۴۷ دلار و ۳۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار ۲۲ دی‌ماه با ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۸۵۰ دلار بسته شده بود.

 

*** عقب‌نشینی بازارهای آسیایی در واکنش به تحولات سیاسی واشنگتن

 

بازارهای سهام آسیایی در پی تلاش دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای پیش بردن استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در واکنش به محاصره هفته گذشته کنگره این کشور نزول کردند.

 

نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت “ای بی سی بولیون” در این باره، اظهار کرد:

تصویر کلان همچنان برای طلا مثبت است به همین دلیل به نظر می رسد بازار در وضعیت خرید در قیمت ارزانتر است اما درباره کف قیمت احتیاط می کند.

قیمت طلا در کوتاه مدت همچنان در برابر دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه آسیب پذیر است اما طلا در سطح ۱۸۳۰ دلار حمایت یافته و ممکن است از این سطح برای تحکیم و صعود به سطوح بالاتر استفاده کند.

 

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله نزدیک به بالاترین حد خود در ۱۰ ماه اخیر ایستاد و از قوی ماندن دلار حمایت کرده و به نوبه خود طلا را گران کرده است. بالا رفتن بازده اوراق قرضه، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و جذابیت سرمایه گذاری در آن را کمتر می‌کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

سبک جدیدی از جدول ۱۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ 

گلوگاه اصلی صادرات کشور، بانک مرکزی است

 

 

*** تاثیر کرونا بر قیمت جهانی طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش رویترز، در حالی که کشورها در تلاش برای سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون هستند، موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا به بیش از ۹۰ میلیون نفر رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۸ درصد افزایش پیدا کرد و به ۲۵ دلار و ۱۱ سنت رسید.

بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۲.۳ درصد افزایش، به ۱۰۵۵ دلار و ۲۳ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۲۳۷۸ دلار و ۲۵ سنت بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول