کد خبر:253281
پ
مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن

به دنبال رفع محدودیت‌های درج قیمت خودرو در آگهی‌ها، نرخ‌ها در سایت‌های فروش مسکن نیز قابل رویت شد.

به دنبال رفع محدودیت‌های درج قیمت خودرو در آگهی‌ها، نرخ‌ها در سایت‌های فروش مسکن نیز قابل رویت شد.

 

*** نمایش قیمت خودرو و مسکن در سایت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از هشت ماه ممنوعیت درج قیمت مس‍کن و خودرو که به دستور دادستانی انجام شده بود دوباره نرخ‌ها به سایتهای فروش اتومبیل و مسک‍ن برگشت. روز پنجشنبه ۱۸ دی ماه قیمت‌ها در سایتهای فروش خودرو درج شد و از دیروز ۲۲ دی ماه نیز قیمت‌های مسکن قابل مشاهده است.

از اردیبهشت ماه سال جاری و به دنبال ایجاد التهاب در بازارهای خودرو و م‍سکن دادستانی اعلام کرد که سایت‌ها اجازه ندارند نرخ پیشنهادی فروش مس‍کن و خودرو را در آگهی‌ها درج کنند.

این اقدام که به کاهش بازدید سایت‌ها انجامید انتقاداتی را از سوی مدیران کسب و کارهای مجازی به همراه داشت.

آن‌ها معتقد بودند سانسور نرخ‌ها نه تنها نمی تواند تاثیری در روند رشد قیمت داشته باشد بلکه شفافیت را از بازار می‌گیرد و خود به عاملی برای رشد قیمت تبدیل می‌شود.

در سوی دیگر موافقان عدم مشاهده قیمت با این استدلال که درج قیمت به ایجاد فضای رقابتی می‌انجامد و بازار را ملتهب می‌کند بیان می‌کردند که بازار مسکن از آگهی‌های بی هویت آسیب خواهد دید.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

سبک جدیدی از جدول ۱۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ 

گلوگاه اصلی صادرات کشور، بانک مرکزی است

 

 

*** تاثیر اطلاعات قیمتی تهران بر شهرستان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساس نظر وزیر راه و شهرسازی که می‌گفت اطلاعات قیمتی از تهران بر روی شهرستان‌ها تاثیر گذار است از مردادماه به بعد گزارش معاملات و قیمت در بازار مسکن شهر تهران را ارائه نکرد تا اینکه در آبان‌ماه گزارش تحولات بازار مس‍کن در مراکز استان‌ها را منتشر و اعلام کرد که میانگین قیمت هر متر مربع مسک‍ن در کل کشور ۱۵.۲ میلیون تومان است.

در روزهای گذشته و به دنبال برگزاری جلساتی با فعالان کسب و کارهای مجازی در مرکز پژوهش‌های مجلس، برخی نمایندگان اعلام کردند که با بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن و خودرو موافقند.

پس از آن دادستانی نیز محدودیت هشت ماهه را مشروط به رعایت برخی موارد از جمله احراز هویت کاربران در سامانه امتا و عدم درج قیمت‌های نامتعارف، برداشت.

 

 

ایسنا

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول