کد خبر:253471
پ
احداث ساختمان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۳۹ درصدی احداث ساختمان در تابستان ۹۹

نتایج اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری در تابستان سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۳۹ درصدی داشته است.

نتایج اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری در تابستان سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۳۹ درصدی داشته است.

 

*** پیش‌بینی احداث ۱۳۷ هزار و ۴۳۱ واحد مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز آمار نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در تابستان سال ٩٩ را منتشر کرد.

براساس این نتایج پیش‌بینی می‌شود تعداد ۱۳۷ هزار و ۴۳۱ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده احداث شود که نسبت به فصل گذشته حدود ۳۴ و نیم درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۳۹ و سه دهم درصد افزایش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان ۲ و هشت دهم واحد بوده است و متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۵٢۴ مترمربع بوده است.

 

*** کاهش ساخت مسکن شهر تهران در تابستان ۹۹

 

براساس این گزارش، پیش‌بینی شده بود که در تابستان سال جاری ۱۳ هزار و ۸۲۲ واحد مسکونی در پروانه‌های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری تهران احداث شود که نسبت به فصل گذشته حدود هفت و هشت دهم درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال پیش حدود چهار و ۹ دهم درصد کاهش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان هفت و ۷ دهم واحد بوده است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در تابستان ٩٩ بیش از ۲ هزار و ۴۲۶ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۶ و چهار دهم درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود هزار و ۳۳۴ مترمربع بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد؛موافقان و مخالفان

واکنش رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به اظهارات معاون اول رئیس جمهور

مابه التفاوت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چگونه به دست مردم می‌رسد؟

 

 

***  قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران چقدر است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت راه و شهرسازی در دو سال اخیر سیاست افزایش ساخت و عرضه مسکن را در دست بررسی قرار داده است.

تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی و ساخت مسکن محرومان سه برنامه اصلی وزارت راه و شهرسازی است که با حمایت نهادهای دیگر و همچنین با مشارکت بخش خصوصی پیش می‌رود.

بر اساس آخرین گزارش منتشره از وضعیت بازار مسکن آذر ماه از سوی بانک مرکزی، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران، حدود ۲۷ میلیون تومان است یعنی هزینه تمام شده خرید یک واحد مسکونی ۵۰ متری در تهران، بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول