کد خبر:253333
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افت ۴۰ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات ۲۳ دی‌ماه

شاخص بورس در معاملات ۲۳ دی‌ماه با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد رسید.

شاخص بورس در معاملات ۲۳ دی‌ماه با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد رسید.

 

*** افت شاخص بورس در معاملات ۲۳ دی‌ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۴۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۱۶۵ واحد کاهش به ۴۶۳ هزار و ۱۹۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۳۵ واحد افت به ۳۰۳ هزار و ۱۳۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۵ هزار و ۱۹ واحد و شاخص بازار دوم ۶۳ هزار و ۶۵۹ واحد کاهش داشت.

 

*** تاثیرگذارترین‌ نماد‌ها

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۱۱ واحد، داده گستر عصر نوین‌های وب (های وب) با ۱۳۵ واحد، تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۱۱۰ واحد، بانک خاورمیانه (وخاور) با ۷۱ واحد، همکاران سیستم (سیستم) با ۵۷ واحد و نورد و قطعات فولادی (فنورد) با ۴۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۹۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۹۹۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۱۲ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۲۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۶۹ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۴۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسان (پارسان) با یک هزار و هفت واحد و بانک ملت (وبملت) با ۹۸۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) و تامین سرمایه امین (امین) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات ۲۳ دی‌ماه صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۴۴۳ هزار برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

سبک جدیدی از جدول ۱۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ 

گلوگاه اصلی صادرات کشور، بانک مرکزی است

 

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص فرابورس نیز در معاملات ۲۳ دی‌ماه بیش از ۴۷۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۲۵ هزار برگه سهم به ارزش ۸۳ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول