کد خبر:253159
پ
محمد شریعتمداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

پرداخت جریمه، جایگزین قطع خدمات بیمه‌ می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت جریمه را جایگزین قطع خدمات بیمه در آینده‌ نزدیک اعلام کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت جریمه را جایگزین قطع خدمات بیمه‌ در آینده‌ نزدیک اعلام کرد.

 

*** پرداخت جریمه، جایگزین قطع خدمات بیمه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

یک بخش از سوالات نمایندگان در جلسه ۲۳ دی به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، خصوصاً اقشار خاصی مانند قالیبافان و افرادی که در مشاغل مربوط به صنایع دستی مشغول به‌کار هستند، اختصاص داشت.

 

وی با بیان اینکه این افراد در دو بخش دارای مشکلاتی هستند، افزود:

نخست اینکه افراد جدیدی که باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند ولی همچنان منتظر این اقدام هستند و نیز افرادی که با عدم پرداخت حق بیمه خود ممکن است خدمات سازمان به آنها قطع شود که مورد سوال نمایندگان مجلس بود.

سازمان تامین اجتماعی بررسی‌های مقدماتی حقوقی را در این زمینه انجام داده که با رعایت قانون به جای قطع خدمات، با افزایش جرایم مربوط به پرداخت نکردن حق بیمه، استمرار خدمات در مجموعه مشاغلی که دارای بیمه هستند را تضمین کند.

 

*** ساخت مراکز درمانی جدید

 

شریعتمداری با اشاره به بخش دیگری از سوالات نمایندگان مجلس در جلسه کمیسیون در ارتباط با ساخت مراکز درمانی جدید، درمانگاه‌ها، کلینیک‌های تخصصی و بیمارستان‌ها، تصریح کرد:

طرح جامع مطالعه شده، سطح‌بندی جدید و ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی به اعضای کمیسیون بهداشت ارائه شد.

براساس این طرح در مجموع در ۷۰ شهر و شهرستان که سازمان تامین اجتماعی دارای بیمه شده بالای ۲۰ هزار نفر است ولی هیچ نوع مرکز درمانگاهی ملکی برای ارائه خدمات ندارد در بودجه ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغی در حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد منابع جدید، عملیات احداث به ترتیب اولویت انجام خواهد شد.

بدین ترتیب در همه مراکزی که جمعیت‌های بیمه شده بالای ۲۰ هزار نفر دارند، امکان ارائه خدمات ملکی فراهم می شود.

همچنین برای ایجاد عدالت و یکسان‌سازی در ارائه خدمات پزشکی برای همه بیمه‌شدگان در سراسر کشور با توجه به تفاوت فرانشیز پرداختی در مراکز ملکی و استیجاری و آن مبلغی که بیماران پرداخت می‌کنند، تفاهم‌هایی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمده که با پرداخت مبلغی در حدود ۶۴۰ میلیارد تومان سهم فرانشیز افرادی که در مراکز غیرملکی سازمان درمان می‌شوند، بتوانیم تا پایان سال جاری و از ابتدای سال ۱۴۰۰، نسبت به ارائه خدمات بدون پرداخت، مانند مراکز ملکی برای بیمه‌شدگان اقدام کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغ دستورالعمل شناسایی و پس گرفتن اموال نامشروع مسئولان

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

سبک جدیدی از جدول ۱۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۰

 

 

*** برقراری ۵۵۱ تخت جدید بیمارستانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه برقراری ۵۵۱ تخت جدید بیمارستانی با اعتباری بالغ بر هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در برنامه کار ۱۴۰۰ سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، اظهار داشت: 

این تعداد تخت جدید، به تخت‌های بیمارستانی موجود در مراکز ملکی، اضافه می‌شود که البته این تخت‌ها اعم از تخت‌های ویژه و تخت‌های عمومی است.

۲۷۰ میلیارد تومان منابع برای خرید تجهیزات جدید مانند ام آر آی، اسکن، سنگ‌شکن و نیازهای دیگراختصاص می‌یابد که در مدت باقیمانده سال جاری و اوایل سال ۱۴۰۰ انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول