کد خبر:252986
پ
شمش آلومینیوم
بر اساس جداول آماری وزارت صنعت:

تولید شمش آلومینیوم بیش از ۵۱ درصد افزایش یافت

بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** رشد تولید شمش آلومینیوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماه نخست سال ۹۹ به رقم ۳۰۸ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۵۱ و ۲ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

 

جدول‌های آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت نشان می‌دهد که میزان تولید شمش خالص آلومینیوم در دوره ۹ ماه نخست سال ۹۸ برابر با ۲۰۳ هزار و ۸۰۰ تن بود.

آمار عملکرد مجموعه های تولید شمش آلومینیوم در ایرالکو (اراک)، المهدی ۱ و ۲ (المهدی و هرمزال) بندرعباس، سالکو (لامرد – فارس) و آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) در آذرماه سال ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ رشد ۵۵ درصدی را ثبت کرد.

میزان تولید شمش خالص آلومینیوم در آخرین ماه پاییز به رقم ۳۸ هزار و ۷۷۴ تن رسید.

 

*** تولید ۱۷۵ هزار تن پودر آلومینا

 

آمارهای مورد بررسی گویای تولید ۱۷۵ هزار و ۳۰۰ تن پودر آلومینا در مجموعه آلومینای ایران (خراسان شمالی) است که در مقایسه با رقم ۱۷۲ هزار و ۱۰۰ تن عملکرد ۹ ماهه ۹۸ رشد یک و هشت دهم درصدی را ثبت کرد.

میزان تولید پودر آلومینا در آذرماه نیز به رقم ۱۸ هزار و ۳۳۴ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ افت دو درصدی دارد.

 

 

همچین بخوانید:

افزایش ۸ درصدی تولید شمش

رشد ۶۹ درصدی تولید شمش آلومینیوم طی ۷ ماه

 

 

*** آمار تولید آلومینیوم در سال‌ها ۹۷ و ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر پایه آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان تولید شمش آلومینیوم در سال ۹۷ بیش از ۳۱۰ هزار تن و در سال ۹۸ بالغ بر ۲۸۵ هزار و ۸۰۰ تن بوده است.

شرکت‌های ایرالکو (اراک) ، المهدی ۱ و ۲ (المهدی و هرمزال) در بندرعباس،  به مراه آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) و سالکو ( لامرد- فارس) تولیدکننده شمش آلومینیوم در کشور محسوب می‌شوند و در هشت ماه نخست ۹۹ تولید شمش آلومینیوم به رقم ۲۷۱ هزار و ۳۰۰ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۷۷ هزار و ۹۰۰ تن بود، افزایش ۵۲ و پنج دهم درصدی داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول