کد خبر:252963
پ
بورس
تحلیلگر حوزه بازار سرمایه پاسخ داد

آیا بازار سرمایه به دوران اوج باز می‌گردد؟

حاشیه‌های این روزهای بازار سرمایه همچون نفتکش کره جنوبی، تصمیم فولادی وزارت صنعت و اقدامات انتخابی ترامپ، عامل ریزش شاخص‌ها و طرح این سوال که آیا این بازار به دوران اوج خود باز می‌گردد یا خیر، شده است.

حاشیه‌های این روزهای بازار سرمایه همچون نفتکش کره جنوبی، تصمیم فولادی وزارت صنعت و اقدامات انتخابی ترامپ، عامل ریزش شاخص‌ها و طرح این سوال که آیا این بازار به دوران اوج خود باز می‌گردد یا خیر، شده است.

 

*** دلایل سقوط بورس در روزهای اخیر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهزاد صمدی درباره حاشیه‌های بازارسرمایه و دلایل سقوط بورس در روزهای اخیر، اظهار کرد:

حاشیه بازار و اتفاقاتی مانند نفتکش کره جنوبی، تصمیم فولادی وزارت صنعت و اقدامات انتخابی ترامپ سبب ایجاد ترس در سهامداران شده است و این حواشی شاخص کل را تا یک میلیون و ۲۸۰ واحد اصلاح کرد.

 

تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به این که اندیکاتور شاخص کل از نظر تکنیکال هر زمانی به محدوده ۲۵ تا ۳۰ می‌رسد، بازمی‌گردد، افزود:

شاخص کل از نظر تکنیکالی  تقریبا  داخل الگوی هارمونیک از نوع ساده درحال تکمیل بود و تا حوالی ۷۸ درصد را اصلاح کرد و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی به محدوده ۲۸ رسیده بود.

به همین دلیل این بار هم شاهد واکنش تکنیکالی به این محدوده بودیم.

 

همچنین بخوانید: 

بازار سرمایه نگران قیمت‌گذاری دستوری

رشد دوباره معاملات بازار سرمایه با تصویب لایحه بودجه ١۴٠٠

بازار سرمایه قابل اعتماد شده است

 

وی با بیان این که انتظار می‌رود شاخص کل با توجه به در پیش بودن گزارشات فصل پاییز و گزارش‌های ماهانه دی ماه رشد داشته باشد، گفت:

 این شاخص در گام نخست می‌تواند تا حوالی یک میلیون و ۴۵۰ واحد برسد و در آنجا باید دید عرضه و تقاضا می‌تواند از قله قبلی عبور کند یا خیر.

 

صمدی با تصریح بر این که اگر شاخص کل بتواند از محدوده یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد عبور کند، انتظار می‌رود تا حوالی قله‌ مردادماه صعود کند، ادامه داد:

اما اگر محدوده یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد شکسته نشود، دوباره موج ریزشی دیگر را خواهیم داشت که ممکن است تا عید نوروز طول بکشد.

 

وی با تاکید بر اینکه  شرایط سیاسی بهتر شده است، گفت:

ترامپ فقط حدود هشت روز کاری دیگر رئیس جمهور آمریکا خواهد بود و استرس بازار درمورد احتمال وقوع جنگ و تحریم‌ها کاهش خواهد یافت.

همچنین گزارش شرکت‌ها بسیار خوب است و قیمت‌های جهانی روندی صعودی دارد.

به همین دلیل در میان مدت و بلند مدت به رشد بازار خوشبین هستیم.

 

*** کسب سود در بورس با سرمایه‌گذاری روی سهم‌های بنیادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه در بازار ایران دید اهالی بورس کوتاه مدت است، اظهار کرد:

زمانی که یک فشار فروش ایجاد می‌شود، سهامداران به صف فروش و زمانی که جو خوبی ایجاد می‌شود به صف خرید می‌روند.

از آنجایی که قیمت‌های جهانی و نرخ دلار نیمایی همچنان رو به رشد است و موضوع قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا منتفی شده است، به نظر من اگر سهامداران روی سهم‌های بنیادی سرمایه‌گذاری کنند، نه تنها زیان نمی‌بینند بلکه در میان مدت می‌توانند سود خوبی هم  کسب کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول