کد خبر:252940
پ
طلا
در معاملات 22 دی:

افت قیمت جهانی طلا با تقویت دلار ادامه دارد

قیمت جهانی طلا در معاملات ۲۲ دی ماه به افت خود ادامه داد که با رشد سود اوراق خزانه‌داری آمریکا ارزش دلار باز هم تقویت شد.

قیمت جهانی طلا در معاملات ۲۲ دی ماه به افت خود ادامه داد که با رشد سود اوراق خزانه‌داری آمریکا ارزش دلار باز هم تقویت شد.

 

*** افت قیمت جهانی طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت جهانی طلا در حالی در معاملات ۲۲ دی ماه به افت خود ادامه داد که با رشد سود اوراق خزانه‌داری آمریکا ارزش دلار باز هم تقویت شد.

تا ساعت ۷:۱۳ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس ط‍‍لا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۸۳ صدم درصد سقوط کرد و به هزار و ۸۳۳ دلار و ۳ سنت رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس ط‍لای آمریکا هم ۲۲ صدم درصد افت کرد و به هزار و ۸۳۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

این پایین‌ترین قیمت ط‍لا از ۲ دسامبر تاکنون است.

پس از این که گزارش مشاغل ناامیدکننده ماه گذشته آمریکا احتمال ارائه مشوق‌های مالی بیشتر را تقویت کرد، سود اوراق خزانه‌داری بالا رفت و دلار ۲ دهم درصد تقویت شد.

تقویت دلار باعث شد تا قیمت ط‍ل‍ا برای دارندگان ارزهای غیردلاری گران‌تر شده و تقاضا برای آن افت کند.

 

*** قیمت ط‍لا در هفته گذشته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چند روزی است که قیمت جهانی ط‍‍‍لا تحت تأثیر جهش سود اوراق قرضه آمریکا و تقویت دلار، با سقوط شدیدی مواجه شده است.

تا جایی که در پایان معاملات هفته گذشته قیمت جهانی ط‍‍‍لا با سقوط سنگین ۳ درصدی همراه بود و قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، شاخص اسپات‌گلد، با سقوط سه و ۴۰ صدم درصدی به هزار و ۸۴۷ دلار و ۳۱ سنت رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم سه و ۴۷ صدم درصد سقوط کرد و به هزار و ۸۴۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول