کد خبر:252903
پ
مازوت‌سوزی
جوابیه روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت:

مازوت‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت کذب محض است

روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت با صدور جوابیه‌ای در پی اظهارات اخیر معاون محیط زیست، مازوت‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت را تکذیب کرد.

روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت با صدور جوابیه‌ای در پی اظهارات اخیر معاون محیط زیست، مازوت‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت را تکذیب کرد.

 

*** جوابیه روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق دماوند با ارسال جوابیه‌ای، اظهارات معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره مازوت‌سوزی یکی از نیروگاه‌های اطراف شهر تهران را تکذیب کرده که در ادامه متن این جوابیه آمده است:

آدرس غلط به مردم ندهیم، نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت(دماوند) به هیچ عنوان از مازوت استفاده نمی‌کند.

 

*** تکذیب مازوت‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت

 

در پی اظهارات اخیر معاون محیط زیست انسانی و معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر ادعاهای مازوت‌سوزی در یکی از نیروگاه‌های اطراف شهر تهران، روابط عمومی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند) این ادعای واهی را کذب محض خواند و متذکر شد:

نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند) که بیش از ۴۰ درصد برق پایتخت را تأمین می‌کند، از روز تأسیس و افتتاح خود و منطبق بر استانداردهای بین‌المللی عملیاتی شده، از مازوت برای تأمین انرژی خود استفاده نکرده است.

براساس اطلاعات صادره، این نیروگاه اساسا نمی‌تواند از سوخت مازوت استفاده کندو از گاز یا گازوئیل برای تولید برق استفاده کرده است و به هیچ‌ عنوان خبر منتشر شده صحت ندارد. طبق مستندات غیرقابل کتمان، نیروگاه پاکدشت اصولا قابلیت استفاده از سوخت مازوت را نداشته و در حال حاضر سوخت مصرفی نیروگاه، بخشی گاز و بخشی گازوئیل است.

حتی این گفتارهای ناصواب که آلودگی بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه به سمت شهر تهران نمی‌آید، چون باد غالب به سمت تهران نیست و آلودگی ناشی از سوخت مازوت در این نیروگاه به سمت اطراف قرچک و ورامین می‌رود، نوعی فرافکنی بوده تا متولیان و مسئولانی که طبق وظیفه‌شان می‌بایست نظارت و اهتمام جدی به پاکی هوای پایتخت داشته باشند و مقصران این وارونگی هوا را به عموم شهروندان تهرانی معرفی کنند، با آدرس غلط دادن، اذهان را مشوش کرده و خود را مبری سازند.

مدیریت شرکت از طریق واحد حقوقی خود و وکیل قانونی شرکت این اظهارات خلاف واقع و اتهامات بی‌اساس را در مراجع قضائی و انتظامی پیگیری خواهد کرد.

 

*** بالاترین رکورد تولید نیروی برق 

 

در بند پایانی اطلاعیه، روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت، آمده است:

شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند) در سایه تمهیدات و سیاست‌های مدیریت جدید خود در سال جاری، توانسته به بالاترین رکورد تولید نیروی برق در طول سال‌های فعالیت خود دست یابد و بخش اعظمی از نیروی برق مورد نیاز بخش صنعت، کشاورزی و مسکونی را در پایتخت جمهوری اسلامی ایران تأمین کند.

 

 

همچنین بخوانید:

واکنش رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به تناقض‌گویی‌های وزیر نفت

نیروگاه‌های تهران و کرج از سوخت مازوت استفاده نمی‌کنند

 

 

*** مازوت‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رسانه ملی اعلام کرد که نیروگاه پاکدشت دماوند که اطراف شهر تهران است، مازوت می‌سوزاند و آلودگی آن به سمت شهر تهران نمی‌آید، چون باد غالب به سمت تهران نیست و آلودگی ناشی از سوخت مازوت در این نیروگاه به سمت اطراف قرچک و ورامین می‌رود و آن منطقه را آلوده می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول