کد خبر:252848
پ
کالاهای اساسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۲۳ تا ۱۲۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی

قیمت انواع کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر و برنج در آذر سال جاری نسب به مدت مشابه سال ۹۸، ۲۳ تا ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت انواع کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر و برنج در آذر سال جاری نسب به مدت مشابه سال ۹۸، ۲۳ تا ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

 

*** افزایش ۲۳ تا ۱۲۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی وضعیت قیمت برخی از کالاهای اساسی در ۹ ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک در آذر ماه سال ۹۸، ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان بوده که در آذر سال ۹۹ با ۹۸ درصد افزایش به ۲۴ هزار و ۴۵۹ تومان رسیده است.

 

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی نیز از ۷ هزار و ۸۱۵ تومان در آذر ماه سال ۹۸ با ۱۲۰ درصد افزایش به ۱۷ هزار و ۱۹۲ تومان در آذر ماه سال ۹۹ رسیده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغیه فولادی وزارت صنعت ، خلاف قانون است

صادرات محموله‌های فولاد متوقف شد

مصوبه فولادی وزیر صنعت لغو شد

 

 

برنج ایرانی از جمله برنج طارم و برنج هاشمی درجه یک نیز در یک سال گذشته در بازه زمانی آذر ۹۸ تا آذر ۹۹ به ترتیب ۴۶ و ۷ دهم و ۴۶ و ۲ دهم درصد افزایش قیمت داشته است.

به طوری که هر کیلوگرم برنج طارم که آذر ماه سال ۹۸، ۲۲ هزار و ۸۰۴ تومان بوده در آذر سال ۹۹ به ۳۳ هزار و ۴۴۹ تومان و هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک که در آذر سال ۹۸، ۲۲ هزار و ۴۸۸ تومان بوده در آذر سال جاری به ۳۲ هزار و ۸۷۵ تومان رسیده است.

 

قیمت هر کیلوگرم شکر سفید با ۶۷ و هفت دهم درصد افزایش قیمت از پنج هزار و ۶۴ تومان در آذر ۹۸ به هشت هزار و ۴۹۲ تومان در آذر سال ۹۹ رسید.

قیمت شکر بسته بندی نیز در آذر ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با افزایش ۵۳ و هشت دهم درصدی از پنج هزار و ۵۰۹ تومان به هشت هزار و ۴۷۴ تومان رسیده است.

 

قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه نیز با ۹۳.۱ درصد افزایش قیمت از ۱۲ هزار و ۷۳۶ تومان در آذر ۹۸ به ۲۴ هزار و ۵۸۹ تومان در آذر ۹۹ افزایش یافت.

 

*** افزایش ۲۵ درصدی قیمت گوشت گوساله

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازه زمانی مذکور قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله ۲۵ و چهار دهم درصد و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۳ و هفت دهم درصد افزایش یافته است.

نرخ هر کیلوگرم گوشت گوساله از ۷۶ هزار و ۵۲۱ تومان در آذرماه سال ۹۸ به ۹۵ هزار و ۹۳۱ تومان در آذر سال ۹۹ و هر کیلوگرم گوشت گوسفندی از ۸۹ هزار و ۳۰۹ تومان در آذر سال ۹۸ به ۱۱۰ هزار و ۴۷۳ تومان در آذر سال جاری رسید.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول