کد خبر:252854
پ
سردار محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا:

سهم قرارگاه در پروژه‌های عمرانی ۴ درصد است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، با اشاره به اینکه طبق بودجه رقم طرح‌های عمرانی ۸۳ هزار میلیارد تومان بود، سهم این قرارگاه را در پروژه‌های عمرانی ۴ درصد دانست.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، با اشاره به اینکه طبق بودجه رقم طرح‌های عمرانی ۸۳ هزار میلیارد تومان بود، سهم این قرارگاه را در پروژه‌های عمرانی ۴ درصد دانست.

 

*** استفاده حداکثری برای توانمندسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس این قرارگاه در خصوص اینکه باید استفاده حداکثری از این شرایط را ببریم، اظهار کرد:

کشور در وضعیت سختی بسر می‌برد و فشار‌های تحریم‌های ظالمانه برقرار است که مردم آن را تحمل می‌کنند، باید از این فشار‌های که وارد می‌شود حداکثر استفاده را برای توانمندسازی ببریم کنیم و کشور را به خودکفایی برسانیم و روحیه خودباوری را در کشور به اثبات برسانیم.

از سال ۶۸ تاکنون دولت‌های مختلفی را تجربه کرده‌ایم و سال ۹۸ نیز شاهد این بودیم که رهبر معظم انقلاب از قرارگاه به عنوان بازوی قوی دولت‌ها یاد کردند که تلاش می‌کنیم این موضع را حفظ کنیم و اگر در جایی خلاء وجود داشت، ورود کنیم.

 

وی با بیان اینکه روابط خوبی بین قرارگاه و شرکت‌های بخش خصوصی برقرار است، افزود:

۵ هزار شرکت بخش خصوصی با قرارگاه مشغول به فعالیت و همکاری هستند.

 

*** قرارگاه خاتم الانبیا؛ شفاف‌ترین مجموعه‌های کشور

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با بیان اینکه همواره شفافیت قرارگاه مورد سوال بوده است، اما قرارگاه از شفاف‌ترین مجموعه‌های کشور محسوب می‌شود، گفت:

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یکی از سالم‌ترین و شفاف‌ترین مجموعه‌های کشور است و تمام منابع ورودی از طریق خزانه وارد قرارگاه می‌شود که بر اساس قوانین و مقررات دولتی، این منابع هزینه خواهد شد.

حساب ۲۵۰ خزانه متعلق به قرارگاه است و تمام وجوه به این حساب واریز می‌شود که گردش مالی این واریزی‌ها سال پیش ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و سال ۸۸ هم نزدیک به همین عدد است.

در بحث شفافیت، در قبال تمام مجموعه‌های نظارتی فراتر از سپاه پاسخگو هستیم و تمام موضوع‌های قرارگاه از سوی این نهاد‌های خارج از سپاه رصد می‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ریال به ریال پولی که دریافت می‌کنیم با همکاری چند مجموعه فراتر از سپاه مورد نظارت قرار می‌گیرد و از سوی دیگر در خود مجموعه سپاه هم نظارت دقیق و شدیدی بر قرارگاه وجود دارد، تصریح کرد:

عامل ذی‌حساب وزارت اقتصاد در قرارگاه مستقر است و این عامل از خارج از سپاه و توسط وزارت اقتصاد حکم می‌گیرد، از سوی دیگر از طرف دیوان محاسبات هم تحت کنترل هستیم و ماهانه گزارش عملکرد خودمان را در اختیار این مراجع قرار می‌دهیم.

سازمان حسابرسی هم با استخدام یک فرد حرفه‌ای به کنترل رویداد‌های مالی قرارگاه می‌پردازد و گزارش‌های حسابرسی منتشر و همین گزارش پایان هر سال به اظهارنامه مالیاتی رسمی قرارگاه ملحق و به مجموعه‌های مالیاتی ارسال می‌شود.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در ادامه، تصریح کرد:

البته برخی‌ها انتظار دارند ما تمام این شرکت‌ها را همراه با اسامی هیئت مدیره‌ها لیست کنیم تا عالم و آدم از آن‌ها مطلع شوند و در لیست تحریم‌ها قرار گیرند که در این صورت کشور دچار تحریم‌های مضاعف می‌شود و این شدنی نیست.

 

وی درباره اینکه برخی‌ها انتظار دارند ما تمام این شرکت‌ها را همراه با اسامی هیئت مدیره‌ها لیست کنیم تا عالم و آدم از آن‌ها مطلع شوند و در لیست تحریم‌ها قرار گیرند که در این صورت کشور دچار تحریم‌های مضاعف می‌شود و این شدنی نیست، اظهار کرد:

قرارگاه از نخستین مجموعه‌هایی بود که تحریم شد و از سال ۸۶ تا به امروز تحریم‌های بسیار سختی بر قرارگاه اعمال شده است بنابراین برای اینکه اطلاعات مالی قرارگاه بیرون نرود، باید افراد مورد وثوق برای انجام این فرایند‌ها به کار گرفته شوند، به همین دلیل شعبه مالیاتی خاص با افراد مشخص برای قرارگاه تعیین شده است، زیرا برخی از شرکت‌های قرارگاه تحریم شدند و ما شرکت‌های دیگری را ایجاد کردیم.

 

 

بیشتر بخوانید:

۴۲ هزار میلیارد تومان بدهی ارزی و ریالی دولت به قرارگاه خاتم الانبیاء

قرارگاه خاتم الانبیا بازوی اجرایی دولت‌ها است

 

 

*** سهم قرارگاه در پروژه‌های عمرانی ۴ درصد است

 

سردار محمد درباره پروژه‌های عمرانی قرارگاه، تصریح کرد:

برخی مدعی‌اند که قرارگاه سهم بالایی از پروژه‌های عمرانی کشور دارد، اما طبق بودجه، رقم بودجه پروژه‌های عمرانی ۸۳ هزار میلیارد تومان بود که در همین بودجه سهم قرارگاه حدود ۳.۵ هزار میلیارد تومان است یعنی قرارگاه سهم ۴ درصدی در پروژه‌های عمرانی دارد.

این روز‌ها شبکه‌های معاند برنامه‌هایی را علیه قرارگاه تولید می‌کنند و مدعی می‌شوند که اگر قرارگاه، سود مطالبات خود را دریافت نکند از آن طریق می‌توان کشور را ساخت، این در حالی است که این ۱۰ هزار میلیارد تومان، سود محسوب نمی‌شود بلکه گردش مالی پروژه است.

 

*** اختصاص ۲ تا ۳ درصد سود به پروژه‌های محرومیت‌زدایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در پایان با بیان اینکه طبق گزارش‌های رسمی و گزارش‌هایی که دولت تهیه کرده، نرخ سود پیمانکاری در مجموع ۸ درصد است، افزود:

بخشی از مطالبات قرارگاه به هفت الی هشت سال ۹۸ برمی‌گردد، بنابراین در این مطالبات بخشی از ارزش پول از دست رفته است، از سوی دیگر با تبدیل اوراق به نقدینگی، بخشی از این مبالغ به دلیل تنزیل ریزش پیدا می‌کند از این رو سود بالایی از اجرای پروژه‌های عمرانی نصیب قرارگاه خاتم‌الانبیا نمی‌شود.

همچنین ۲ تا ۳ درصد این سود را باید به پروژه‌های محرومیت‌زدایی تخصیص دهیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول