کد خبر:252751
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات ۲۱ دی‌ماه

شاخص بورس در پایان معاملات ۲۱ دی‌ماه، ۲۰ هزار و ۸۲۲ واحد رشد کرد.

شاخص بورس در پایان معاملات ۲۱ دی‌ماه، ۲۰ هزار و ۸۲۲ واحد رشد کرد.

 

*** رشد شاخص بورس در معاملات ۲۱ دی‌ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در معاملات ۲۱ دی‌ماه بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۲۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۰ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۸۴۳ واحد افزایش به ۴۶۶ هزار و ۶۵۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۴۷۸ واحد رشد به ۳۰۵ هزار و ۴۰۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۹ هزار و ۳۳۹ واحد و شاخص بازار دوم ۲۷ هزار و ۷۵۸ واحد افزایش داشتند.

 

*** نمادهای تاثیرگذار

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۶۶۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۲۳ واحد، سرمایه گذایر غدیر (وغدیر) با ۸۸۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۸۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۱۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۸۱۲ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۷۶۳ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۸۵ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۷۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

بر اساس این گزارش نماد صنایع پتروشمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۲۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۸۳ واحد، باما (کاما) با ۲۰۸ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۱۵ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۱۰۹ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۰۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

لیزینگ پارسیان (ولپارس)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت تهران (شتران)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو) و کاما (باما) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۵۷۶ هزار برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۵۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

 

همچنین بخوانید:

برگزاری جلسه حقوقی‌های بورسی با معاون اول رئیس جمهور

لغو مجوز کارگزاری ‌ها در صورت عدم تجمیع مجوزها

تابلوی بازار املاک و مستغلات در بورس کالا فعال شد

 

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص فرابورس نیز حدود ۲۲۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۷۵ واحد ثابت ماند.

در این بازار دو میلیارد و ۸۲۹ هزار برگه سهم به ارزش ۵۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، ‌ صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، ‌ پتروشیمی تندگویان (شگویا) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نمادهای بانک دی (دی)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، بیمه کوثر (کوثر)، بیمه تجارت نو (بنو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، ‌آسیا سیر ارس (حآسا) و بهمن دیزل (خدیزل) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول