کد خبر:252755
پ
خودرو
بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت:

رشد ۱۸ درصدی تولید خودرو سواری در ۹ ماه نخست سال ۹۹

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، تولید خودرو سواری در ۹ ماهه نخست سال ۹۹ با رشد ۱۸٫۸ درصدی نسبت به سال ۹۸ همراه بوده است.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، تولید خودرو سواری در ۹ ماهه نخست سال ۹۹ با رشد ۱۸٫۸ درصدی نسبت به سال ۹۸ همراه بوده است.

 

*** رشد ۱۸ درصدی تولید خودرو سواری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو سواری از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذرماه و رشد ۱۸ و هشت دهم درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ است.
بر اساس این آمارها، در مدت مشابه سال ۹۸، ۵۲۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی سواری تولید شده بود.

در این مدت ۶۰ هزار و ۹۸۳ دستگاه وانت از سوی خودروسازان داخلی تولید شد که در هم‌سنجی با سال ۹۸ رشد ۱۸ و نیم درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون در این مدت با افت هشت و هفت دهم درصدی نسبت به ۹ ماهه سال ۹۸ به ‌هزار و ۳۶۲ دستگاه رسید.

در بخش ماشین‌آلات کشاورزی نیز آمارها حاکی از تولید ۴۳۴ دستگاه کمباین (رشد ۳۹ و نیم درصدی) ‌ و ۱۵ هزار و ۵۷۲ دستگاه تراکتور (رشد ۱۲ و ۶ دهم درصدی) ‌است.

 

*** برنامه‌ریزی تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو سواری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابتدای سال ۹۹ معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، اهداف کمّی تولید گروه محصولات منتخب در بخش صنعت را در سال جهش تولید اعلام کرد که بر پایه آن، تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت از سوی خودروسازان برنامه‌ریزی شده است.

سال ۹۸ خودروسازان در مجموع نزدیک به ۸۲۷ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کرده بودند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول