کد خبر:252398
پ
ابراهیم صادقی‌فر
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار:

تمدید مهلت تکمیل وجه برای طرح اقدام ملی مسکن کارگران

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار از تمدید مهلت تکمیل وجه برای طرح اقدام ملی مسکن کارگران خبر داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار از تمدید مهلت تکمیل وجه برای طرح اقدام ملی مسکن کارگران خبر داد.

 

*** جزئیات تمدید طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابراهیم صادقی‌فر درباره جزئیات تمدید طرح اقدام ملی مس‍کن، اظهار داشت:

تمدید مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مس‍کن برای متقاضیان دارای شرایط از جمله کارگران، بازنشستگان،مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار که پیش از این ثبت نام کرده اند تا پایان دی ماه است.

برای ثبت نام جدید در ۱۸۳ شهر جدید,در۷۷۰شهرظرفیت لازم وجود دارد که فرصت بسیار خوبی در جهت تامین سرپناه و مس‍کن مناسب برای عموم متقاضیان به ویژه کارگران و بازنشستگان عزیزفراهم است.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه https://tem.mrud.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

طبق برآوردها قیمت تمام شده مس‍کن حدود ۳میلیون تومان است که شروط لازم برای ثبت نام در سامانه ذکر شده است. حداقل بازه زمانی برای تحویل مسکن حدود ۳سال است.  در هفته آینده به احتمال زیاد, وزارت مس‍کن خبر از تسهیلات برای تأمین مبلغ مس‍کن را اعلام می کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

شکایت بورسی‌ها از وزیر صنعت

حذف تدریجی ارز ترجیحی تا پایان سال ۱۴۰۰

وضعیت تهران زرد شد

 

 

*** تأمین مسکن کارگران در چندین مدل طراحی شده است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار در پایان با اعلام اینکه تأمین مسکن کارگران در چندین مدل طراحی شده است، بیان کرد:

مدل اول حمایت از کارگران ثبت‌نام‌شده در طرح اقدام ملی مس‍کن است. طرح ۲ حمایت از کارفرمایان برای اجرای ماده ۱۴۹ قانون کار است.

مدل ۳ احداث واحدهای مسکونی توسط شرکت‌های تابعه وزارت کار برای کارگران فاقد مس‍کن شاغل در مجموعه خود، مدل ۴ همکاری در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تعاونی‌های مس‍کن کارگران و مدل ۵ همکاری در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مس‍کن مهر، مدل ۶ تأمین مس‍کن دهک‌های ۱ تا ۳ با همکاری بنیاد مس‍کن، ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج مستضعفان، کمیته امداد و خیرین مس‍کن‌ساز، مدل ۷ تأمین مسکن جوانان کارگر با همکاری وزارت راه، وزارت ورزش و وزارت کار و مدل ۸ تأمین مسک‍ن کارگران وزارت کار و سازمان‌های تابعه با همکاری وزارت راه، مدل ۹ تأمین مس‍کن استیجاری حمایتی برای خانواده‌های کارگری است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول