کد خبر:252433
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ، ۲۴ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان داد و ستدهای ۲۰ دی ماه بازار سرمایه بیش از ۲۴ هزار واحد کرد.

شاخص بورس در جریان داد و ستدهای ۲۰ دی ماه بازار سرمایه بیش از ۲۴ هزار واحد کرد.

 

*** سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۲۰ دی ماه ۹۹ بازار سرمایه، تعداد ۱۱ میلیارد و ۱۳۳ میلیون سهم و حق ‌تقدم به ‌‌ارزش ۱۰ هزار و ۶۵۴ میلیارد تومان در یک میلیون و ۴۳۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

شاخص بورس با افت ۲۴ هزار و ۸۰۸ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۵ هزار و ۹۴۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی تولیدی گروه بهمن، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و پتروشیمی پردیس با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به‌ طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶ هزار و ۴۸۲ واحد، کل (هموزن) ۷۶۵ واحد، قیمت (هموزن) ۵۰۰ واحد، آزاد شناور ۲۶ هزار و ۴۱ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به‌ترتیب ۲۱ هزار و ۹۶۷ و ۳۶ هزار و ۶۹۸ واحد افت کردند.

 

*** جزئیات بازار فرابوس ۲۰ دی ماه ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ورقه به‌ ارزش ۴ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان در ۵۵۸ هزار نوبت، آیفکس ۲۲۸ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۸۴۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، بیمه پاسارگاد و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند و فرابورس ایران بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول