کد خبر:252610
پ
به‌ منظور هم‌افزایی، مشارکت و همکاری راهبردی با فولاد مبارکه در حوزخ تحول دیجیتال
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین فولاد مبارکه و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران

 تفاهم‌نامه همکاری بین فولاد مبارکه و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران منعقد شد.

 تفاهم‌نامه همکاری بین فولاد مبارکه و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران منعقد شد.

 

*** ضرورت اجرای طرح تحول دیجیتال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا عظیمیان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فولاد مبارکه با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به ضرورت اجرای طرح تحول دیجیتال به ‌عنوان ضمانت رقابت‌پذیری و حفظ جایگاه این شرکت در بازارهای خارجی و داخلی، به بیان چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی شرکت فولاد مبارکه پرداخت.

وی اقتضائات محصول، فشارهای هزینه‌ای، رقابت و الزامات خدمات و پیچیدگی فرایند را از جمله چالش‌های پیش‌رو برشمرد و در ادامه از الزامات قانونی، مشتری و تولید محصولات متنوع در کنار بازارهای متعدد به‌عنوان دیگر چالش‌های ارزیابی‌شده در این خصوص نام برد.

 

*** ارزیابی ایران با ۲۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد 

 

مدیرعامل فولاد مبارکه جایگاه فولاد ایران را در مقایسه با ۲۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد در رتبه یازدهم ارزیابی و خاطرنشان کرد:

با توجه به ظرفیت‌های موجود در عرصه صنعت فولاد کشور در مقایسه با عرصه‌های دیگر اقتصادی، صنعت فولاد ایران زمینه رقابت و کسب جایگاه‌های برتر در جهان را دارد، از این ‌رو با اجرای طرح تحول دیجیتال در این صنعت، به ‌ویژه در فولاد مبارکه، امکان کاهش فاصله فعلی دور از ذهن نخواهد بود.

 

*** مهم‌ترین چالش‌های اصلی فولاد مبارکه

 

مدیرعامل فولاد مبارکه از جدید بودن موضوعات این طرح و نبود نمونه‌های موفق در کشور، فرهنگ‌سازی و توسعه نظری و عملی در ساختار فولاد مبارکه و جلب مشارکت حداکثری و فقدان پیمانکاران توانمند دارای محصول و راهکار آماده به‌ عنوان برخی از مهم‌ترین چالش‌های اصلی این شرکت در اجرای طرح تحول دیجیتال نام برد.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

زمینه‌های خوبی برای همکاری مشترک بین فولاد مبارکه و اتاق بازرگانی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تلاش حداکثری جهت نهادینه شدن ضرورت تحول دیجیتال در کلیه صنایع کشور، مشارکت در سرمایه‌گذاری ایجاد زیرساخت‌های مربوطه در مراکز دانشگاهی و صنعتی و به اشتراک گذاشتن آن‌ها اشاره کرد.

فراهم‌سازی زمینه استفاده از تجارب بین‌المللی به ‌ویژه اتاق‌های کشورهای صنعتی پیشرو در انقلاب صنعتی چهارم، سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه فناوری‌های نوظهور به‌ ویژه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، اطلاعات عظیم (Big data) و تحلیل داده‌ها را به‌ عنوان دیگر زمینه‌های موجود جهت همکاری مشترک عنوان کرد.

 

*** پروژه اجرای تحول دیجیتال یکی از اقدامات بسیار مهم اخیر شرکت فولاد مبارکه

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز ضمن اشاره به کارهای کلان انجام‌شده در اتاق بازرگانی به‌ ویژه اقدامات در مرکز نوآوری و مدرسه تازه ‌تأسیس کسب ‌و کار، اظهار کرد:

خوشبختانه فولاد مبارکه با وجود تحریم‌ها گام‌های مؤثری در حوزه افزایش کمّی و کیفی تولید فولاد برداشته است.

 

خوانساری از پروژه اجرای تحول دیجیتال به ‌عنوان یکی از اقدامات بسیار مهمی که از سال ۹۸ در شرکت فولاد مبارکه آغاز شده یاد کرد و گفت:

اقدامات این شرکت در زمینه اجرای طرح تحول دیجیتال موجب شد تا برای آشنایی بیشتر و تبادل تجربه در خصوص اقدامات انجام‌شده در مرکز نوآوری اتاق بازرگانی تهران، بازدیدی از شرکت فولاد مبارکه صورت گیرد و در قالب یک تفاهم‌نامه زمینه‌ای فراهم گردد تا تجارب این دو مجموعه در اختیار سایر صنایع نیز قرار بگیرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد اتاق بازرگانی به ‌عنوان انتقال‌دهنده تجربیات فولاد مبارکه بتواند به‌خوبی در حوزۀ تحول دیجیتال ایفای نقش کند.

 

*** تحولات جهانی در عرصه اقتصاد و تجارت

 

مدیرعامل شرکت ایریسا نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام ‌شده در حوزه تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه به دلایل حرکت فولاد مبارکه به سمت اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد:

تحولات جهانی در عرصه اقتصاد و تجارت و رقابت شدید در حوزه صنعت فولاد در جهان، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را به حرکت به این سمت سوق می‌دهد.

 

رسول سراییان از عضویت فولاد مبارکه در باشگاه فانوس‌های دریایی به‌ عنوان چشم‌انداز این شرکت نام برد و با تأکید بر این نکته که تمامی اقدامات در طرح تحول دیجیتال در همین راستا برنامه‌ریزی شده است خاطرنشان کرد:

بنگاه‌های آینده‌نگر در کشورها به دنبال کسب شرایط لازم برای عضویت در این باشگاه هستند.

باشگاهی که اعضای آن ضمن حفظ جایگاه رقابت‌پذیری خود که منجر به سوددهی بیشتر برای آن بنگاه‌ها می‌شود، به‌ عنوان پیش‌برنده و توسعه‌دهنده شرکت‌های دیگر در کشورهای متبوع خود عمل می‌کنند و فرایند تحول دیجیتال را در آن‌ها تسهیل خواهند کرد.

 

وی با اشاره به گام‌های اساسی طراحی‌شده و شناسایی ۷۰ پروژه اولویت‌دار، گفت:

شرکت فولاد مبارکه تنها شرکتی است که ۱۲۵ سیستم IT مورد استفاده در آن به ‌صورت یکپارچه در حال کار است و از این حیث در کشور منحصربه‌فرد است.

 

*** اقدامات فولاد مبارکه در عرصه تحول دیجیتال

 

سراییان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در عرصه تحول دیجیتال، خاطرنشان کرد:

تهیه و تدوین نقشه راه تحول در ۱۰۰ روز و رونمایی آن در پنجم مرداد سال جاری و آغاز اجرای ۱۱ پروژه زیرساختی توسط شرکت ایریسا در کنار آموزش ۱۲۵ نفر از مدیران شرکت فولادمبارکه و ۲۵ نفر از مدیران شرکت ایریسا در دانشگاه اصفهان ازجمله اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت به ‌عنوان مجری طرح تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه بوده است.

 

مدیرعامل شرکت ایریسا در پایان برگزاری دو رویداد REVERSE PITCH (رویدادهای جدید در فضای کارآفرینی) با ارائه ۱۲ چالش، آغاز برندسازی و فرهنگ‌سازی به ‌منظور مشارکت بدنه فولادمبارکه در این طرح و برگزاری دو دوره سنجش بلوغ دیجیتال در فولادمبارکه به ‌همراه بهره‌گیری از تجارب مشاور بین‌المللی به‌ عنوان اقدامات اجرایی مهم در این زمینه نام برد که از زمان آغاز فرایندهای مربوط به اجرای طرح تحول دیجیتال در شرکت فولادمبارکه انجام شده است.

 

*** ایجاد مشارکت‌های راهبردی و تمرکز بر هوشمندسازی صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با امضای این تفاهم که به امضای مدیرعامل فولاد مبارکه و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران رسید، طرفین متعهد به ساماندهی و بسیج ظرفیت‌های موجود برای ارتقای بهره‌وری ملی، بخشی و بنگاهی شدند و تلاش خود را به کار خواهند بست تا با ایجاد مشارکت‌های راهبردی و تمرکز بر هوشمندسازی صنعتی در زنجیره ارزش تولید ملی در حوزه‌های فولاد، کانی و فلزات، زمینه‌ساز تحقق برنامه‌های راهبردی به سمت انقلاب صنعتی چهارم، هوشمند سازی کارخانه‌ها و تحول دیجیتال و نوآوری در کشور باشند.

قابل‌ذکر است نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در ابتدای بازدید خود با حضور در معراج الشهدای شرکت فولاد مبارکه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول