کد خبر:252284
پ
فولاد
براساس آمار گمرک ایران:

ارزش صادرات فولاد به بیش از ۲.۱ میلیارد دلار رسید

برپایه جداول آماری گمرک ایران در ۹ ماهه سال جاری، ۵.۶ میلیون تن فولاد به ارزش بیش از دو میلیارد و ۱۷۹ میلیون دلار صادر شد.

برپایه جداول آماری گمرک ایران در ۹ ماهه سال جاری، ۵.۶ میلیون تن فولاد به ارزش بیش از دو میلیارد و ۱۷۹ میلیون دلار صادر شد.

 

*** ارزش صادرات فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جداول آماری گمرک ایران حاکی از آن است که در ۹ ماهه سال جاری، ۵.۶ میلیون تن فولاد به ارزش بیش از دو میلیارد و ۱۷۹ میلیون دلار صادر شد، همچنین در آذرماه ۸۳۹ هزار تن ف‍ولاد به ارزش ۳۵۴ میلیون دلار صادر شد.

 

*** شمش بیشترین سهم صادرات

 

بررسی ارزش صادرات فولاد در دوره ۹ ماهه سال جاری گویای آن است که شمش ( بیلت و بلوم) با سهم ۴۷ درصدی در مدت یاد شده بیشترین سهم صادرات را به خود اختصاص داد و سپس شمش ( اسلب) سهمی حدود ۲۷ درصد را داشت.

سهم وزنی بیلت و بلوم با رقم دو میلیون و ۷۷۲ هزار تن بالغ بر ۴۹ درصد ازحجم صادرات را کسب کرد و شمش اسلب هم با یک میلیون و ۵۹۳ هزار تن بالغ بر ۲۸ درصد سهم وزنی را دارد.

 

*** صادرات ۲۵۳.۴ میلیون دلاری میلگرد

 

آمارهای مورد بررسی در ارتباط با دوره ۹ ماهه سال جاری، میزان صادرات ۵۹۷ هزار تن میلگرد به ارزش ۲۵۳.۴ میلیون دلار را نشان می‌دهد که از لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۱ و ۱۲ درصد صادرات این مدت را نشان می‌دهد.

ارزیابی‌ها در ارتباط با پایین بودن سهم صادرات میلگرد با رشد ۱۲ درصدی در مقایسه با ۹ ماهه سال ۹۸  نسبت به کل صادرات ف‍ولاد، نشانه اعمال تعرفه گمرکی از سوی بازارهای هدف بر روی صادرات ایران با تلاش برای حمایت از تولید داخل است.

 

 

همچنین بخوانید:

سایه تصمیمات فولادی بر سر سهام‌داران عدالت

بیش از ۴ میلیون تن شمش القایی فولاد، بدون ظرفیت صادرات

نرخ فولاد غیر قابل قبول است

 

 

*** صادرات شمش فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صادرات شمش ف‍ولادی در هشت ماهه سال جاری به رقم سه میلیون و ۷۸۷ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

برپایه جداول آماری انجمن یاد شده، هشت ماهه ابتدایی سال ۹۸ چهار میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش ف‍ولاد صادر شده بود.

همچنین براساس این بررسی، در بخش صادرات شمش در حوزه اسلب، صدور ۹۱۴ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با هشت ماهه ابتدایی ۹۸ که رقم یک میلیون و ۴۱۸ هزار تن بود، کاهش ۳۶ درصدی را ثبت کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول