کد خبر:252143
پ
مجتمع مس سرچشمه
با حضور وزیر صنعت انجام شد

کلنگ‌زنی و افتتاح ۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان

۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

 

***  افتتاح ۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه 

 

با حضور علی‌رضا رزم‌حسینی وزیر صمت، علی زینی‌وند استاندار کرمان، حجت‌الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار، حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام‌جمعه رفسنجان، مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس، احمد انارکی محمدی رییس هیئت‌مدیره شرکت مس و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی، ۷ طرح توسعه‌ای در حوزه تولید و مسئولیت و خدمات اجتماعی در شهرستان رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

*** برنامه کاری وزیر صنعت

 

وزیر صمت در ابتدای سفر خود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه تولید مواد شیمیایی را که با سرمایه‌گذاری مجتمع مس سرچشمه و با سرمایه‌گذاری ریالی ۲۹۹۴ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۵۸ نفر احداث خواهد شد، کلنگ‌زنی کرد. محصول نهایی این کارخانه ۲۰ هزار تن مواد شیمیایی و ۵ هزار تن سولفید کربن در سال است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** افتتاح مرکز نوآوری و شتاب‌ده‌ی شهید ستاری

 

افتتاح مرکز نوآوری و شتاب‌ده‌ی شهید ستاری که توسط مجتمع مس سرچشمه راه‌اندازی شده است از دیگر برنامه‌های وزیر صمت در شهرستان رفسنجان بود.

این مرکز بر پایه مصوبات سفر دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور محترم به استان کرمان احداث شد تا ازاین‌پس این مرکز به‌عنوان هاب در سه حوزه صنعت مس، پسته و بحران آب، آماده حمایت برای تبدیل ایده صاحب‌نظران و ایده پردازان به محصول باشد.

 

*** افتتاح مرکز بحران

 

براساس این گزارش، افتتاح مرکز بحران ۵۰ تختخوابی شهدای صنعت مس سرچشمه در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) به متراژ ۱۱۰۰ مترمربع، دارای سیستم فشار منفی، مجهز به فیلتر هپا و سه اتاق ایزوله از دیگر برنامه‌های بعدی مهندس رزم‌حسینی بود که در جریان این سفر انجام شد.

همچنین مرکز تصفیه‌خانه آب آشامیدنی رفسنجان از دیگر برنامه‌های وزیر صمت بود که در جریان این سفر کلنگ زنی شد. این تصفیه‌خانه ۳۰ میلیون مترمکعب در سال ظرفیت دارد و ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط مجتمع مس سرچشمه در آن انجام می‌شود.

 

*** کلنگ‌زنی پروژه‌های مجتمع مس سرچشمه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در پایان این سفر وزیر صمت با حضور در مجتمع مس سرچشمه، پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه، پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه و فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه را کلنگ‌زنی کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول