کد خبر:252093
پ
رشد ۴۸ درصدی ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۴۸ درصدی ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت کشور/ انجام ۱۰۴ مورد سرمایه‌گذاری خارجی با حجم ۱٫۴ میلیارد دلار

سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت در ۹ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۴۸ درصد و از نظر ارزش ۱۲۸ درصد رشد داشته است.

سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت در ۹ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۴۸ درصد و از نظر ارزش ۱۲۸ درصد رشد داشته است.

 

*** رشد ۴۸ درصدی ارزش سرمایه‌گذاری خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۱۲۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی با ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار در کل کشور به تصویب رسیده که بخش صنعت با ۱۰۴ مورد و حجم سرمایه‌گذاری ۱٫۴ میلیارد دلار، به ترتیب سهم ۸۰ و ۳۳ درصدی را به خود اختصاص داده است.

سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت طی ۹ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۴۸ درصد و از نظر ارزش ۱۲۸ درصد رشد داشته است.

در دوره مورد بررسی از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری سهم بخش صنعت ۸۷٫۵، معدن ۵٫۷ و تجارت ۹٫۳ درصد می‌باشد.

از ۱۰۴ مورد سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش، ۴۲ شرکت با ۱۰۰ درصد سهامدار خارجی، ۵۱ شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل (J.V) و ۱۱ مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT می‌باشند.

بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌خارجی در دوره مورد بررسی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت رادیو، تلوزیون و وسایل ارتباطی، ساخت ماشین آلات و تجهیزات و همچنین انتشار، چاپ و تکثیر بوده است.

چهار کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کشورهای، آلمان، چین، ترکیه و انگلستان می‌باشند.

بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری‌ها توسط کشور افغانستان با ۳۰ مورد و کشورهای چین، ترکیه و هند رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

استان‌های خوزستان، سیستان‌ و بلوچستان، تهران، کرمانشاه و قزوین به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری‌خارجی مصوب کسب کرده‌اند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

حذف تدریجی ارز ترجیحی تا پایان سال ۱۴۰۰

کمیسیون تلفیق به دنبال شفاف‌سازی ارقام پنهان در بودجه ۱۴۰۰ است

 

 

*** سرمایه‌گذاری جهت ایجاد طرح‌های جدید خرید سهام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شامل کلیه درخواست‌ها اعم از سرمایه‌گذاری جهت ایجاد طرح‌های جدید، خرید سهام شرکت‌های موجود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در قالب ترتیبات قراردادی می‌باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول