کد خبر:252250
پ
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان
معاون بهره‌برداری ذوب آهن اصفهان:

افزایش توان صادراتی و بهبود ارزش‌افزوده محصولات ذوب‌آهن اصفهان

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان از افزایش توان صادراتی و بهبود ارزش‌ افزوده محصولات ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یک خبر داد.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان از افزایش توان صادراتی و بهبود ارزش‌ افزوده محصولات ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یک خبر داد.

 

*** افزایش توان صادراتی محصولات ذوب‌آهن اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد تولاییان با اشاره به فعالیت دوباره کوره شماره یک ذوب‎آهن اصفهان، اظهار کرد:

ظرفیت اسمی تولید کوره شماره یک تقریبا ۸۰۰ هزار تن است و طی برنامه قرار است در سال ۱۴۰۰ تولید این کوره به ۶۰۰ هزار تن تولید برسد که این عدد می تواند تولید ذوب‌آهن اصفهان را از نزدیک ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن با دو کوره، به ۳ میلیون تن افزایش دهد.

 

وی با بیان این که محصول استخراجی از این کوره چدن است، افزود:

طبیعتا درصد زیادی از این چدن می تواند جذب واحدهای فولادسازی شود و پیش بینی کرده ایم که تا سال آینده ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید کنیم و بقیه آن را از طریق فروش و صادرات چدن جذب بازار کنیم.

 

*** دغدغه تامین مواد اولیه کوره

 

معاون بهره برداری ذوب‌آهن اصفهان در خصوص دغدغه تامین مواد اولیه کوره شماره یک، تصریح کرد:

در کشور هیچ فولادسازی نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که در تامین مواد اولیه مشکلی ندارد، اما خوشبختانه موجودی ذخایر سنگ آهن ذوب‌آهن اصفهان در کارخانه مطلوب و از سوی دیگر قراردادهایی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود منعقد کرده‌ایم.

 

وی با بیان این که در بحث کک و زغال نیز برنامه‌ریزی و قراردادهای خوبی منعقد شده است، پیشبینی کرد مشکل نگران‌کننده‌ای برای تامین مواد اولیه ذوب‌آهن نخواهیم داشت.

 

تولاییان درباره افزایش توان صادراتی ذوب‌آهن در پی راه‌اندازی و بهره‌برداری از کوره شماره یک، خاطرنشان کرد:

پیش از این ذوب‌آهن زیاد در حوزه صادرات چدن فعال نبود، اما با توجه به این که این مجموعه، تولید چدن مازاد دارد، در نظر داریم تا در چند ماه پایانی سال ۹۹ تقریبا ۴۰ هزار تن چدن صادر کنیم.

 

 

همچنین بخوانید:

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

دریافت لوح تقدیر و تندیس مسئولیت‌های اجتماعی توسط ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان پساب تصفیه شده را خریداری و منتقل می کند

 

 

*** بهره‌برداری از کوره شماره ۱ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بهره برداری ذوب‌آهن اصفهان در پایان با تاکید بر این که راه‌اندازی کوره شماره یک به طور قطع ارزش افزوده محصولات ذوب‌آهن را بهبود خواهد داد، گفت:

عملیات پیش گرم کوره شماره یک ذوب‎‌آهن آغاز و عملیات راه‌اندازی آن موفقیت‌آمیز بوده و قرار است این کوره بعد از پنج سال توقف سال ۹۹ به صورت رسمی به بهره‌برداری نهایی برسد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول