کد خبر:252061
پ
بایدن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بایدن رسما رییس جمهور منتخب آمریکا شد/ بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای ترامپ، پیروز انتخابات شد

بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای ترامپ و پس از کشته شدن ۴ نفر و بازداشت ۵۲ نفر در حمله معترضان به کنگره، بالاخره با تایید کنگره، چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شد.

بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای ترامپ و پس از کشته شدن ۴ نفر و بازداشت ۵۲ نفر در حمله معترضان به کنگره، بالاخره با تایید کنگره، چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شد.

 

*** تایید ریاست جمهوری بایدن توسط کنگره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بالاخره پس از یک پروسه طولانی و نادر در عرصه سیاسی آمریکا، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تایید رسید.

متحدان ترامپ در کنگره در جریان نشستی مشترک در ششم ژانویه آخرین تلاش‌های خودشان را برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر به کار بستند.
با این حال، تقلای آنها تنها موجب طولانی شدن فرایند بررسی آرای الکترال شد و در اصل موضوع که تایید ریاست جمهوری بایدن بود، خللی وارد نکرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بورس بازیچه دست سیاست‌گذاران شده است

بی توجهی گمرک به رای دیوان عدلت اداری و تمدید غیرقانونی ضمانت‌نامه‌های بوش

 

 

*** نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

مایک پنس به عنوان معاون رئیس جمهوری آمریکا صبح امروز (پنجشنبه) به وقت آمریکا، نتایج ۵۳۸ رای از ۵۰ ایالت به علاوه واشنگتن دی.سی را اعلام کرد که به تایید پیروزی بایدن انجامید.

فرایند تایید آرای الکترال معمولا مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما با برنامه‌ریزی برخی جمهوری‌خواهان در چندین ایالت که در نهایت همگی شکست خوردند، در کانون توجه قرار گرفت.
در نهایت اعضای مجلس نمایندگان و سنا، چالش‌ها علیه نتایج در ایالت‌های آریزونا و پنسیلوانیا را رد کردند و هیچ سناتوری، چالش‌ها در جورجیا و دیگر ایالت‌ها را امضا نکرد.

با اعلام کنگره بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای ترامپ توانست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود. او در بیستم ژانویه سوگند ریاست جمهوری یاد می کند.

نشست کنگره برای اعلام پیروزی بایدن در انتخابات از عجیب ترین و بی سابقه ترین ها در عرصه سیاسی آمریکا بود.

این پیروزی برای بایدن با کشته شدن حداقل ۴ تن بدست آمد.

 

*** کودتای ترامپ و خشونت‌های ساختمان کنگره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، جهان شاهد صحنه‌هایی عجیب در پایتخت ایالات متحده بود. معترضان به نتایج انتخابات از دیوارهای کنگره آویزان شدند، گروهی خودشان را به نزدیکی صحن سنا رساندند و شعار “انتخابات به سرقت رفته” سر می‌دادند و جلسه بررسی آراء برای ساعاتی متوقف شد و قانونگذاران برای مدتی به مکان امن رفتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول