کد خبر:251940
پ
عزیزی
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

کاهش وابستگی بودجه ۱۴۰۰ نسبت به نفت/ افزایش وابستگی به سهم منابع عمومی 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس معتقد است، مهم‌ترین وظیفه‌در جهت اصلاح بودجه ۱۴۰۰ این است که وابستگی بودجه نسبت به نفت کاهش و سهم منابع عمومی افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس معتقد است، مهم‌ترین وظیفه‌در جهت اصلاح بودجه ۱۴۰۰ این است که وابستگی بودجه نسبت به نفت کاهش و سهم منابع عمومی افزایش پیدا کند.

 

*** اصلاح بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابراهیم عزیزی درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، اظهار کرد:

این بودجه دارای اشکالات اساسی است اما همیشه حل مشکلات اساسی بودجه به معنای رد آن نیست بلکه اصلاح بودجه و رساندن آن به مرحله‌ای از فرصت و ظرفیت برای رشد کشور وظیفه مجلس شورای اسلامی است.

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان این که اقدامات مهمی در کمیسیون تلفیق برای اصلاح اساسی بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار است، گفت:
مهمترین وظیفه‌ای که در جهت اصلاح بودجه می‌بینیم این است که وابستگی بودجه نسبت به نفت کاهش و سهم منابع عمومی افزایش پیدا کند.

 

وی با اشاره به این که نمایندگان در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی مجلس به کاهش فشار روی طبقات آسیب‌پذیر جامعه توجه دارند، تصریح کرد:
توجه به معیشت مردم قطعاً به عنوان یکی از اصول اساسی در بودجه است.

 

همچنین بخوانید:

پیشنهاد درآمد ۲۰ هزار میلیارد تومانی از تراکنش‌های بانکی در بودجه ۱۴۰۰

درآمد‌های حاصل از فرار مالیاتی جایگزین منابع ناپایدار در بودجه ۱۴۰۰ می‌شود

 

 

عزیزی با بیان اینکه توجه به اشتغال و حل مشکل بیکاری جوانان یکی دیگر از مباحث محوری و مورد توجه نمایندگان در جریان بررسی بودجه است، گفت:
کاهش تراز واردات و توجه به رونق تولید نیز از دیگر مباحث جدی است که در بودجه مورد توجه قرار خواهد گرفت و ما باید تلاش کنیم تا مردم از این بودجه نهایت بهره را ببرند و این بودجه باید کاملاً عملیاتی باشد.

 

*** بودجه‌ نباید خیالی و حبابی تنظیم شود

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون تلفیق مجلس در پایان با تاکید بر این که بودجه‌ نباید خیالی و حبابی تنظیم شود، اظهار داشت:
به هیچ وجه سزاوار نیست که دولت بودجه‌ای را به مجلس ارائه کند که از همین ابتدا مشخص است که کسری آن بسیار زیاد خواهد بود.
باید تلاش کنیم تا بودجه را واقعی و بر مبنای شرایط پیش‌رو و نیازهای اساسی و اولویت دار مردم تصویب کنیم و کمیسیون تلفیق هم بر همین مبنا عمل می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول