کد خبر:251790
پ
صادرات ۲۰۶ هزار دلاری ماسک
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

صادرات ۲۰۶ هزار دلاری ماسک در هشت ماهه ۹۹

بر اساس آمارهای منتشر شده معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، ایران در هشت ماهه سال جاری حدود ۹ تن ماسک صورت به ارزش ۲۰۶ هزار دلار به ۹ کشور صادر کرده است.

بر اساس آمارهای منتشر شده معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، ایران در هشت ماهه سال جاری حدود ۹ تن ماسک صورت به ارزش ۲۰۶ هزار دلار به ۹ کشور صادر کرده است.

 

*** صادرات ماسک به ۹ کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمار منتشر شده معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ارزش بازار جهانی صادرات ماسک برای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۰ میلیارد دلار برآورد می شود که ایران سهم ناچیزی از این بازار را به خود اختصاص داده است.

بر همین اساس طی هشت ماهه سال جاری در مجموع ۹.۲ تن ماسک صورت به ارزش ۲۰۶ هزار دلار به ۹ کشور به استثنای عراق، صادرات انجام شده است و در مقابل ۱۳۲ تن از این کالا به ارزش ۱۶.۶ میلیون دلار از چهار کشور واردات صورت گرفته است.

بیشترین صادرات به دو کشور عمان و افغانستان با مجموع سهم ۶۲ درصد و بیشترین واردات از چین با سهم ۹۸ درصد انجام شده است.

بر اساس جدول منتشر شده ۱۲۷ تن به ارزش ۱۶ میلیون و ۲۲۵ هزار دلار از چین، دو تن به ارزش ۲۱۰ هزار دلار از امارات متحده عربی، یک تن به ارزش ۱۲۱ هزار دلار از هنگ کنگ و ۲۰۰ کیلوگرم به ارزش ۲۲۶ دلار از افغانستان وارد شده است.

همچنین دو تن ماسک به ارزش ۶۸ هزار دلار به عمان، دو تن به ارزش ۵۹ هزار دلار به افغانستان، یک تن به ارزش ۳۳ هزار دلار به کویت، یک تن به ارزش ۲۴ هزار دلار به ارمنستان و ۳۸۶ کیلوگرم به ارزش ۱۲ هزار دلار صادرات داشته ایم که اکوادور، نیجریه، پاکستان و قطر نیز در ادامه این لیست قرار دارند.

میانگین قیمت صادرات ماسک صورت بهداشتی در زیرگروه سایر اقلام نساجی دوخته طی مدت مورد بررسی ۲۲ دلار در هر کیلوگرم و میانگین قیمت واردات ۱۲۶ دلار در هر کیلوگرم است.

 

 

همچنین بخوانید:

دستور وزیر صنعت به رییس گمرک درباره ترخیص مواد اولیه تولید ماسک

حضور کمرنگ ایران در بازار صادرات ماسک

آغاز طرح جریمه افراد فاقد ماسک در تهران

 

 

*** از ممنوعیت صادرات کالای بهداشتی تا آزاد شدن آن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از اسفندماه سال ۹۸ ویروس کرونا در ایران به طور گسترده‌ای شیوع پیدا کرد که تعطیلی‌ها و محدودیت‌های فراوانی را برای بخش‌های مختلف به همراه داشت و حتی در ماه‌های نخست سال جاری برخی مرزهای تجاری با کشورهای همسایه بسته شدند.

همچنین در آغاز شیوع این ویروس، صادرات هرگونه لوازم بهداشتی مقابله با ویروس کرونا از جمله ماسک ممنوع اعلام شد تا نیاز داخلی تامین شود و سپس با توجه به انباشته شدن ذخایر داخلی اجازه صادرات برخی از این محصولات به طور محدود آزاد اعلام شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول