کد خبر:251969
پ
قیمت سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سکه ارزان شد

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۸ دی‌ماه با کاهش ۲۸۹ هزار تومانی نسبت به ۱۷ دی ۱۱ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان معامله شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۸ دی‌ماه با کاهش ۲۸۹ هزار تومانی نسبت به ۱۷ دی ۱۱ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان معامله شد.

 

*** قیمت سکه و طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ساعت ۱۳ ۱۸ دی ارزش س‍که تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون  و ۵۹۷ هزار تومان معامله شد.

همچنین نیم‌س‍که بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع س‍که چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و س‍که یک گرمی هم در برابر دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد.

در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۵ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای پنج میلیون و ۵۰ هزارتومان رسید.

انس جهانی طلا نیز یک‌هزار و ۹۲۱ دلار و ۱۳ سنت فروخته شد.

 

 

همچنین بخوانید:

قیمت سکه ۱۲۰ هزار تومان کاهش یافت

رشد ۱۷۰ هزار تومانی قیمت سکه

 

 

***تاثیر بازار ارز بر قیمت طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

همچنین کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و س‍که شده و کارشناسان افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش بینی کرده‌اند.

کاهش ریسک‌های بین‌المللی پس از پذیرش شکست از سوی دونالد ترامپ و معرفی جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری قانونی آینده آمریکا نیز بر این روند تاثیرگذار بوده است.

علاوه براین انتظار می رود با آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری کاهش پیدا کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول