کد خبر:251514
پ
محمد راستاد
معاون وزیر راه و شهرسازی:

بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران با سفر معاون اول رئیس جمهور به چابهار

معاون وزیر راه و شهرسازی از بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران با سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران با سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار خبر داد.

 

*** بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد راستاد با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور با همراهی وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار، اظهار کرد:

قرار است در این سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به همراه معاون اول رئیس‌جمهور بازدیدی را از بندر چابهار داشته باشند.

یکی از برنامه‌هایی که در این سفر پیش‌بینی شده بابت جلسه‌ بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران است تا مهمترین اقدامات انجام گرفته در قالب گزارش ارایه و مورد بررسی قرار گیرد.

سازمان بنادر و دریانوردی مهمترین اقداماتی که برای سواحل مکران انجام داده مربوط به پروژه‌های بندر چابهار است و در این زمینه ظرفیت این بندر از ۲ میلیون تن در سال به ۸ میلیون تن ارتقاء‌ داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار که تعدادی پروژه روبنایی تکمیل و به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد:

پروژه‌های زیرساختی و تجهیزاتی و همچنین کریدور لجستیکی یا دسترسی بندر به پسکرانه کماکان در بندر چابهار در حال انجام است. قرار است در این سفر معاون اول رئیس جمهور در جریان آخرین اقدامات قرار گیرند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش رییس سازمان بورس به حمله تند وزیر صنعت

 

 

*** اهمیت بالای نقش‌آفرینی توسعه سواحل مکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به اهمیت بالای نقش‌آفرینی توسعه سواحل مک‍ران برای سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی بیان کرد:

یکی از برنامه‌های راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی نقش‌آفرینی ویژه در توسعه سواحل مک‍ران است.

در همین زمینه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور برای پوشش سواحل مکران ابتدا برای هرمزگان تکمیل و پس از تطبیق برای استان سیستان و بلوچستان هم در حال انجام است تا به طور کلی این مطالعات این سواحل را پوشش می‌دهند. 

به همین خاطر برای این اتفاق برنامه عمل را در کل سواحل مک‍ران در دستور کار داریم. در همین راستا برنامه این است که یک بندر دیگر را در سواحل مکران برای افق‌های آتی حمل و نقل دریایی کشور داشته باشیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مسئله آب مهم‌ترین چالش مدیریتی ایران در عصر حاضر

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول