کد خبر:251354
پ
برق
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

مصرف برق بیش از ۴۰ هزار مگاوات در ۱۶ دی‌ماه

مصرف برق کشور در شانزدهمین روز دی‌ماه همچنان در مدار افزایش قرار داشت به گونه‌ای که در ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه به رقم ۴۰ هزار و ۵۷۱ مگاوات رسید.

مصرف برق کشور در شانزدهمین روز دی‌ماه همچنان در مدار افزایش قرار داشت به گونه‌ای که در ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه به رقم ۴۰ هزار و ۵۷۱ مگاوات رسید.

 

*** مصرف برق در در ۱۶ دی‌ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس اطلاعات تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران از مصرف برق کشور، ۱۶ دی‌ماه درحالی مص‍رف برق به بیش از ۴۰ هزار مگاوات رسید که در مدت مشابه سال ۹۸ مصرف ۳۷ هزار و ۱۴۹ مگاوات به ثبت رسیده بود.

بنابراین نشان از آن دارد که مص‍رف برق زمستانه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از رشد یک هزار و ۴۲۲ مگاواتی برخوردار شده است.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد که مص‍رف برق ۱۶ دی در ساعت ۱۱و ۲۰ دقیقه به رقم ۳۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسید.

این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۳۳ هزار و ۴۸۶ مگاوات برق مصرف شده بود رشد چهار هزار و ۳۵ مگاواتی را نشان می‌دهد.

 

*** مصرف برق در بخش صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصرف برق صنایع نیز در ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه ۱۶ دی به چهار هزار و ۸۱۱ مگاوات رسید در حالی که ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه این میزان چهار هزار و ۵۳۴ مگاوات بود.

میزان تولید برق از منابع تجدید پذیر هم سه هزار و ۷۸۴ مگاوات اعلام شد.

روند مص‍رف برق در روزهای گذشته، نگرانی متولیان ذیربط را به دنبال داشته، به گونه‌ای که در هشدارهای مداوم از مردم تقاضای رعایت مصرف دارند.

همچنین افزایش سرما و زیاد شدن مصرف گاز در بخش خانگی که کاهش عرضه گاز به نیروگاه ها را به دنبال دارد، احتمال اعمال خاموشی‌ها قوت گرفته است.

این درحالی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا نیاز به برق تبدیل به یک نیاز ضروری شده، بنابراین تلاش برای مدیریت مصرف از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول