کد خبر:251307
پ
۱۳۹۸۰۹۱۹۱۴۲۶۲۰۱۳۱۱۹۰۹۰۴۵۴
رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی:

هشدار افزایش ۳۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۱۷۵۰۰ تومانی

رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی نسبت به افزایش ۳۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۱۷۵۰۰ تومانی هشدار داد.

رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی نسبت به افزایش ۳۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۱۷۵۰۰ تومانی هشدار داد.

 

*** افزایش ۴۰ درصدی قیمت‌ها از سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمدرضا بخشی در واکنش به احتمال افزایش قیمت پایه پول گمرکی در سال ۱۴۰۰ و تاثیر آن بر قیمت تمام شده کالاهای اساسی وارداتی اظهار کرد:
تغییر نرخ ارز پایه گمرکی از قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان درسال جاری به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان منجر به افزایش قیمت ۳۰ تا ۳۵ درصدی قیمت چای در سال آینده خواهد شد.

 

رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی با بیان این که افزایش قیمت پایه پول گمرکی بر نرخ خدمات استاندارد، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های وزارت بهداشت برای واردات و بیمه‌نامه‌ها اثرگذار خواهد بود، افزود:
هزینه‌ها تاکنون بر اساس نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی محاسبه می شد اما در صورت تصویب نرخ ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی از سال ۱۴۰۰ بر آن اساس محاسبه می‌شود و هزینه‌های تامین و واردات کالاهای اساسی و دارویی را افزایش می‌دهد.

 

وی با اشاره به این که در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم چای هندی در بازار ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزار تومان و چای سیلان از ۱۴۰ هزار تومان تا ۱۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، خاطرنشان کرد:
افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی هر کیلوگرم چای در سال آینده خواهد شد.

 

بخشی با تصریح بر این که تغییر تعرفه گمرکی بدون مشورت با تشکل‌های صنایع غذایی صورت گرفته است، گفت:
تغییر تعرفه موجب افزایش قیمت کالاهای اساسی و مواد غذایی می‌شود.

 

*** افزایش نرخ ارز هزینه‌های خانوارها را بالا می‌برد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی در پایان با تاکید بر این که افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت‌ها خواهد شد، اظهار کرد:
عضو کمیسیون تلفیق پیش‌تر اعلام کرده بود که این امر سبب افزایش قیمت زیادی در هزینه‌های تامین سبد خانوار نخواهد داشت اما بر اساس محاسبات انجام شده فدراسیون صنایع غذایی ایران منجر به افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی در سال آینده می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول