کد خبر:251447
پ
افت شاخص بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عقبگرد شاخص بورس به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد

شاخص بورس در بازار ۱۷ دی‌ماه ۳۹ هزار ۵۷۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد رسید.

شاخص بورس در بازار ۱۷ دی‌ماه ۳۹ هزار ۵۷۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد رسید.

 

*** شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس معاملات ۱۷ دی‌ماه بیش از ۹ میلیارد و ۵۴۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۹ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۸۱۲ واحد کاهش به ۴۶۰ هزار و ۵۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۵۰ واحد افت به ۳۰۱ هزار و ۴۷۷ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۴ هزار و ۶۳۶ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹ هزار و ۹۷۰ واحد کاهش داشتند.

 

همچنین بخوانید:

بورس ۳۶ هزار واحد افت کرد

 

 

*** نمادهای مثبت‌ساز

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۹۶ واحد، نفت بهران (شبهرن) با ۱۶۲ واحد، تراکتورسازی ایران (تایرا) با ۱۲۱ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۱۱۶ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۱۰۹ واحد، به پرداخت ملت (پرداخت) با ۷۹ واحد و سیمان اصفهان (سصفها) با ۷۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 

*** نمادهای منفی‌ساز

 

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۳۸ احد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۸۹۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۸۷۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۳۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۸۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۵۲ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۱۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

 

 

همچنین بخوانید:

کاهش ۲۴ هزار و ۲۷۲ واحدی شاخص بورس تهران

 

 

*** پربیننده‌ترین نمادها

 

همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، نوش مازندران (غنوش)، باما (کاما) و سایپا (خساپا) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات ۱۷ دی صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

 

همچنین بخوانید:

افت ۲ هزار واحدی شاخص بورس

 

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۱۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۷۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۷۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۵۳ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، تولید عسلویه مپنا (بمپنا)، بهمن دیزل (خدیزل)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، قاسم ایران (قاسم)، بیمه سامان (بساما)، نفت ایرانول (شرانل)، ریل پرداز سیر (حریل) و زرین معدن آسیا (فرزین) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورزمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بانک دی (دی)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، اعتباری ملل (وملل)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، بیمه کوثر (کوثر)، فرابورس ایران (فرابورس) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول