کد خبر:251466
پ
تخم‌مرغ
دبیر انجمن صنفی تخم‌ مرغ شناسنامه دار ایران:

عرضه تخم ‌مرغ بسته‌بندی شناسنامه‌دار از ابتدای بهمن ماه الزامی می‌شود

دبیر انجمن صنفی تخم‌ مرغ شناسنامه دار ایران از الزام همه مراکز توزیع تخم مرغ به عرضه تخم‌مرغ شناسنامه‌دار از ابتدای بهمن‌ماه ۹۹ خبر داد.

دبیر انجمن صنفی تخم ‌مرغ شناسنامه دار ایران از الزام همه مراکز توزیع تخم مرغ به عرضه تخم‌مرغ شناسنامه‌دار از ابتدای بهمن‌ماه ۹۹ خبر داد.

 

*** ایجاد ثبات نسبی با بسته‌بندی و قیمت‌دار شدن تخم ‌مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرزاد طلاکش درباره ادعاهای مطرح شده در مورد نرخ نامتعارف تخم ‌مرغ بسته‌بندی و دریافت سودهای غیرمنطقی از مصرف‌کنندگان، اظهار کرد:

عرضه تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی و قیمت‌دار شدن این کالا در فروشگاه‌ها موجب ثبات نسبی قیمت در سطح عرضه و واحدهای مرغداری شده که دستاورد مهمی برای این صنعت است.

 

دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران با بیان این که همه مراکز توزیع از ابتدای بهمن‌ماه امسال ملزم به عرضه تخم‌مرغ شناسنامه‌دار بسته‌بندی آن هم در یخچال می‌شوند، افزود:

این الزام برپایه ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی در قالب یک اطلاعیه مشترک است.

 

*** نوسان قیمت تخم مرغ

 

وی با تاکید بر این‌که با این اقدام مشکلات نوسان قیمت تخم مرغ در سطح عرضه حل خواهد شد، گفت:

روش توزیع تخم مرغ فله‌ای از مرغداری به مقصد عرضه مستقیم نه فقط یک امر غیربهداشتی است، بلکه از نظر اقتصادی به دلایل متعدد باعث دو نرخی شدن تخم مرغ در عمده‌فروشی‌ها و خرده‌فروشی‌ها با فاصله زیاد می‌شود، بنابراین اثربخشی کمی برای متعادل‌سازی نرخ تخم مرغ در سطح عرضه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به درگیری کشور با مشکل جدی ویروس کرونا، تصریح‌کرد:
در این شرایط باید از عرضه بدون بسته بندی کالاها به‌ویژه تخم‌مرغ برای حفظ بهداشت مردم و جلوگیری از انتقال سطحی این ویروس از پوسته تخم مرغ فله ای جلوگیری شود.

 

طلاکش با بیان این که بسته‌بندی تخم ‌مرغ به ‌صورت غیر اصولی، سلامت جامعه و مردم را با مخاطره روبه‌رو خواهد کرد، خاطر نشان کرد:

بدیهی است بسته بندی تخم مرغ کمی به هزینه‌های عرضه در ظاهر امر اضافه می‌کند، اما در عمل به غیر از فواید بهداشتی از طریق حذف دور ریز تخم مرغ‌های شکسته، کودی، ترک‌دار و دارای فساد داخلی که برای مشتری قابل رویت نیست، این هزینه جبران شده و در ضمن حق انتخاب و کیفیت برای مصرف کنندگان از این طریق محفوظ است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افزایش گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار

عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه‌ای ۳۴ هزار تومان گرانفروشی است

 
 

*** هیچ نگرانی در مورد کنترل بازار در این محصولات وجود ندارد

 

دبیر انجمن صنفی تخم‌ مرغ شناسنامه دار ایران با تاکید بر این که هیچ نگرانی در مورد کنترل بازار در این محصولات وجود ندارد، گفت:

قیمت‌گذاری محصولات بسته بندی تخم مرغ بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور از طریق ارائه مدارک و مستندات معتبر و با آنالیز مشخص از سوی انجمن تخم ‌مرغ شناسنامه‌دار ایران و زیر نظر کامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین و اعلام شده و با نرخ مصوب در مراکز عرضه به فروش می‌رسد.

 

وی با اشاره به این که قیمت نهایی تخم مرغ ارتباط مستقیمی به عرضه این محصول از واحدهای مرغداری دارد، ادامه داد:
در این شرایط تخم مرغ به جای ۱۴ هزار تومان، با نرخ حدود ۲۰ هزار تومان از مرغداری به دست مراکز بسته بندی می‌رسد که مورد تأیید انجمن ما نیست.

 

*** قیمت تخم مرغ بسته بندی متعادل تر می شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن صنفی تخم ‌مرغ شناسنامه دار ایران در پایان با بیان این که سعی می‌شود نه تنها هیچ‌گونه اجحاف و سوء استفاده ای در نرخ های فعلی بسته بندی در حق مصرف کنندگان نشود، بلکه در برخی محصولات از جمله شانه ۳۰ عددی تحت عنوان «طرح اقتصادی خانوار» سود مراکز بسته بندی صفر در نظر گرفته شده است، اظهار کرد:
به‌زودی از این بحران عبور کرده و با تحویل تخم مرغ با نرخ مصوب به مراکز بسته بندی به‌طور قطع قیمت تخم مرغ بسته بندی متعادل تر می شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول