اخبار برگزیده

کد خبر:251677
پ
ابراهیم درستی
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران:

سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ‌تر می‌کند

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران معتقد است، سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ‌تر می‌کند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران معتقد است، سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ‌تر می‌کند.

 

*** گلایه از سازمان امور مالیاتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابراهیم درستی با گلایه از برقراری مجدد استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م در سامانه ایرانیان اصناف جهت صدور یا تمدید پروانه کسب، اظهار داشت:

مصوبه ستاد ملی کرونا و اعلام معاون اقتصادی رئیس جمهور مبنی بر لغو اخذ استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م بوده است و این برقراری مجدد اخذ استعلام بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور حتی اگر بدون بررسی پاسخ داده شود، خلاف مصوبه ستاد ملی کرونا است.

 

وی با تاکید بر اینکه در شرایط رکود و فشارهای اقتصادی بر اصناف این اقدام نادرست است، افزود:

متأسفانه سازمان امور مالیاتی به جای تمرکز بر روی فرارهای مالیاتی و اصلاح روند اخذ مالیات بر مبنای خود اظهاری و مستندات، هر روز عرصه را بر اصناف که دارای شناسنامه مالیاتی هستند و به دلیل شیوع کرونا آسیب‌های شدیدی را متحمل شده‌اند، تنگ‌تر می‌کند.

این اخذ گواهی طبق مصوبات ستاد ملی کرونا باید لغو شود، این اقدام به نوعی دغدغه جدید برای کسب و کارها ایجاد می‌کند، در صورتی که ستاد ملی کرونا در جهت کاهش فشار بر کسب و کارها و تسهیل امور فعالان اقتصادی عدم نیاز به اخذ گواهی ماده ۱۸۶ ق. م. م را تا پایان سال ۹۹ تصویب کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

قاچاق محصولات فولادی؛ شایعه یا واقعیت؟

اختلاف ۲.۵ میلیونی آیفون ۱۲ صفر شد

تصویب ۶ دستورالعمل تنظیم بازار برای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی

 

 

*** حمایت از صنوف آسیب دیده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در پایان پیرامون اظهارات معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اینکه برای حمایت صنوف آسیب دیده ناشی از کرونا مالیات سال جاری برحسب درآمد اخذ می‌شود، بیان کرد:

این اظهارات دو نکته دارد، اول اینکه مگر تا امروز سازمان مالیاتی بر مبنای دیگری مالیات دریافت می‌کرده است؟ اگر این طور است به استناد کدام قانون دلایل دیگری جز درآمد مبنای دریافت مالیات توسط سازمان بوده است؟

نکته دوم اینکه آیا سازمان امور مالیاتی اجرای دقیق قانون دریافت مالیات بر مبنای درآمد را امتیازی به کسب و کارهای آسیب‌دیده می‌داند؟ آیا جز این است که این حق مسلم فعالان اقتصادی است و سازمان می‌بایست همواره طبق قانون بر این روال عمل کند؟

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول