کد خبر:251451
پ
علی آقا محمدی
رییس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب:

نباید از تحولات صنایع غذایی در جهان عقب بمانیم

رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری معتقد است که افزایش تولید در صنایع غذایی و تنظیم بازار برای طبقات کم درآمد لازم است و کشور نباید از تحولات صنایع غذایی در جهان عقب بماند.

رییس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب معتقد است که افزایش تولید در صنایع غذایی و تنظیم بازار برای طبقات کم درآمد لازم است و کشور نباید از تحولات صنایع غذایی در جهان عقب بماند.

 

*** تدوین برنامه عملیاتی در راستای حداکثرسازی زنجیره ارزش صنایع غذایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی آقامحمدی با بیان این که افزایش تولید در صنایع غذایی و تنظیم بازار برای طبقات کم درآمد لازم است، اظهار کرد:
تحولاتی در دنیا در حوزه صنایع غذایی در حال رخ دادن است که ما نباید از آن عقب بمانیم و نکته مهم دیگر این است که این حوزه مستقیما با سلامت مردم مرتبط است.

 

وی بر تجمیع تقاضا در فرآیند تولید به ویژه توسعه فناوری و کاهش ضایعات در این صنعت تاکید کرد و ادامه داد:

۲ برابر کردن تولید چه برای صادرات و چه برای مصرف داخل، را باید زنجیره‌ای نگاه کرد بدین ترتیب که در بحث بسته‌بندی وقتی به صورت تجمیعی، حرکتی انجام گیرد بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

بنابراین شما رقیب بر کالای نهایی هستید و رقیب بر فرآیند تولید نیستید. یعنی شما همکار در فرآیند و رقیب در محصول نهایی هستید.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سهم زنجیره صنایع غذایی از کل صنایع کشور چقدر است؟

 

***  باید هماهنگی در زنجیره تولید صورت گیرد

 

آقامحمدی با بیان این که هرکس در زنجیره تولید هماهنگ نباشد، کار را با اختلال مواجه خواهد کرد و باید یک هماهنگی این زنجیره تکمیل شود، خاطرنشان کرد:

در کشور زمین‌های بسیار بزرگ و آب‌های مانده و رها شده‌ای داریم که وزارت جهاد کشاورزی هم برای انجام اقدامات مورد نظر روی این پتانسیل‌های بالقوه، آمادگی دارند.

 

*** اصلاح نظام تامین منابع مالی وقیمت‌گذاری در صنایع غذایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در پایان درباره اصلاح نظام تامین منابع مالی وقیمت گذاری در کل زنجیره این صنعت اظهار کرد:

در توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدامات خوبی انجام داده است.

در نظام مالی هم بانک مرکزی زنجیره را پذیرفته و برای انجام هرفعالیتی، آماده و پای کار است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول